Кандидат за кмет на Кюстендил не може да гласува за

...
Кандидат за кмет на Кюстендил не може да гласува за
Коментари Харесай

Кандидат-кмет на Кюстендил не можa да гласува заради регистрация в чужбина

Кандидат за кмет на Кюстендил не може да гласоподава за себе си, тъй като има регистрация по сегашен адрес в чужбина, споделиха за от Общинска администрация. Това е годно и за хората с двойно поданство, чийто непрекъснат адрес е в Кюстендил или в някое от 70-те села. 

Хора с непрекъснат адрес в Кюстендил или в някое от селата, които имат и адресна регистрация в чужбина, не могат да упражнят правото си на глас , разясниха админи. За такива случаи очевидно е нужна смяна в закона.

" Трябва да вървя в Общината, основава се ужас в мен, вместо да съм спокойна в този ден, аз би трябвало да вървя да потвърждавам къде съм се родила, къде съм израсла и къде пребивавам. Имам непрекъснат адрес, ето ми я персоналната карта с непрекъснат адрес, адреса, на който съм се родила ", оплака се майката на различен от претендентите за кмет, която не е позволена да гласоподава.

Във всичките 117 изборни секции Общината е осигурила дезинфектанти даже и маски, сподели завеждащият организационния отдел Мирослав Миланов.

" Сега видях човек с маска да гласоподава. Ако желаят, и за хората има ", добави той.
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР