Канада се класира за полуфиналите на Световното първенство по хокей

...

Канада се класира за полуфиналите на Световното по хокей на лед за младежи

Канада се класира за полуфиналите на Световното състезание по хокей на лед за младежи до 20 години. " Кленовите листа ", които са домакини на шампионата, победиха Чехия с 3:0. Голове на Дилан Коузънс и Боуен Байръм през първата част, както и попадение на Конър Макмайкъл на празна врата осигуриха класическия триумф за първенците, които ще се изправят против Русия.

FINAL | made 29 saves for another shutout, a trio of returnees provided the offence and moved into the semifinals with a 3-0 win over.

— #WorldJuniors (@HC_WJC) Руснаците се постановиха с 2:1 против Германия и също ще вземат участие на полуфиналите.

Съединени американски щати победи с 5:2 Словакия, откакто във втората третина поведе с 3:0 с попаденията на Артур Калиев, Джон Фариначи и Кол Коуфийлд. Матей Кашлик върна един гол за словаците в самия завършек на втората част, само че Фариначи и Матю Бениерс се разписаха във вратата на Словакия, довеждайки резултата до 5:2. Преди тях Доминик Сойка беше осъществил още едно попадение във вратата на американците.

Съединени американски щати ще се изправи против Финландия в идната фаза на шампионата. Финландците се постановиха мъчно с 3:2 против Швеция след трагичен поврат от 0:2.

Полуфиналните дуели ще бъдат изиграни тази нощ.

Четвътфинали на Световното състезание по хокей на лед за младежи до 20 години в Канада:

Русия - Германия 2:1

Финландия - Швеция 3:2

Канада - Чехия 3:0

Съединени американски щати - Словакия 5:2