Кампанията Щедрият вторник“ се провежда в над 100 държави по

...
Кампанията Щедрият вторник“ се провежда в над 100 държави по
Коментари Харесай

Акция за кръводаряване в МБАЛ Света Каридад

Кампанията „ Щедрият вторник “ се организира в над 100 страни по света

Кръводарителска акция „ Дари за идея, която ти е на сърце “ ще се организира на 4 и 5 декември в МБАЛ „ Света Каридад “ в Пловдив във връзка Световния ден на щедростта. Събитието „ Щедрият вторник “ се организира под егидата на Българската болнична асоциация (ББА) дружно с националния и районните кръвни центрове от страната и в партньорство с фондация BCause.

През двата дни във времето от 9 до 14 часа в постройката на болничното заведение (бул. „ Никола Вапцаров “ 23 А, вход – през регистратурата) екип от Центъра по хематология в Пловдив ще прави операциите. Желаещите да се включат могат да се запишат предварително ТУК или на телефон 032/396 900.

Хематолозите припомнят, че даряването на кръв лишава към 30 минути. Кръводарител може да бъде всеки здрав човек сред 18 и 65 години, който тежи повече от 50 кг. и не е приемал лекарства в последните 48 часа.

Освен МБАЛ „ Каридад “ – Пловдив, в международното придвижване #ЩедриятВторник/#Giving Tuesday се включват още лечебни заведения от София, Пазарджик, Сливен и Русе.

Тази година дипломат на акцията е известният български актьор Герасим Георгиев – Геро. В особено видео той приканва да бъдем великодушни и да дарим кръв, с цел да сме от помощ на другите.

С отговорите на постоянно задавани въпроси, свързани с кръводаряването, можете да се запознаете на страница на Националния център по трансфузионна хематология.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР