Към местната структура на „Прогресивна България“ в Монтана е създаден

...
Към местната структура на „Прогресивна България“ в Монтана е създаден
Коментари Харесай

Консултативен съвет по младежки политики обединява млади хора от област Монтана

Към локалната конструкция на „ Прогресивна България “ в Монтана е основан Консултативен съвет по юношески политики, който ще сплотява младежи от всички общини в региона. Това заяви на конференция в Националния пресклуб на Българска телеграфна агенция в Монтана националният представител от „ Прогресивна България “ Димитър Петров.

По думите му задачата е младежите да бъдат по-активно включени в публичния живот и в процеса на взимане на решения, както и да оферират хрумвания за развиването на района.

Петров уточни, че измежду целите на съвета са насърчаването на младежкото присъединяване, основаването на условия за професионална реализация на младежите в региона и подобряването на достъпа до висше обучение. Той напомни и подкрепяната от групировката концепция за разкриване на филиал на университет в Монтана.

Председател на Консултативния съвет е заместител регионалният шеф на област Монтана Зорница Михайлова. Тя съобщи, че съветът ще работи за развиването на младежките политики, гражданската интензивност и публичното водачество посредством съответни начинания и планове.

По информация на уредниците в съвета все още вземат участие 15 младежи от всички общини в област Монтана. Първото съвещание на съвета ще се състои на 29 юни.
Източник: bta.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР