Каляри и Сампдория завършиха 2:2 в първа среща от 16-ия

...

Необичаен гол беляза равенството на Каляри и Самп

Каляри и Сампдория приключиха 2:2 в първа среща от 16-ия кръг на футболното състезание на Италия. Гостите от Сампдория пропиляха задатък от два гола и не съумя да стигнат до победа в трети следващ дуел от Серия А. Те поведоха с 2:0 още до 19-ата минута след две попадения на Фабио Куалярела. И двете асистенции за головете бяха дело на уругваеца Гастон Рамирес.

Домакините от Каляри стигнаха до точката, откакто Диего Фариас и Леонардо Паволети се разписаха надлежно в 56-ата и в 60-ата минута на втората част. Попадението на Фариас бе много извънредно, тъй като бразилецът означи напълно несъзнателно. Топката се удари в него след опит за подаване напред от страна навратаря на Самп и по-късно попадна непосредствено във вратата.

when you are balls deep on the Under’s.... #CagliariSamp...
pic.twitter.com/98Rqskul5n
— one-liner (@moving_lines) December 9, 2017
Сампдория остава на шесто място в класирането с 27 точки актив и мач по-малко, а Каляри е на 13-а позиция със 17 точки. Серия А 16 кръг, събота 9 декември  Каляри 2:2краен резулат  Сампдория