Как реагира Европа на заразата? И какво ни предстои? Един

...
Как реагира Европа на заразата? И какво ни предстои? Един
Коментари Харесай

Водещ немски вирусолог с отчайваща прогноза за битката с COVID-19

Как реагира Европа на болестта? И какво ни следва? Един от водещите европейски вирусолози и експерти по микробиология Александър Кекуле, който е и шеф на Института по микробиология на университета в Хале, показа своите прогнози .

„ Всъщност тук, в Европа, не сме изключително готови. Въпреки че започнахме по този начин да се каже от "полпозишън " – имахме доста време да се подготвим, знаехме доста добре какво ще се случи, разполагахме с проби за новия вирус. Но не използвахме това време “, счита Кукеле, представен от bTV.

„ Честно казано, не считам, че всичко ще завърши за 2-3 седмици. Оттук и казусът с актуалната карантина. Всъщност, това не е карантина, това са ограничения за обществена отдалеченост “, споделя шефът на Института по микробиология на университета в Хале.

„ Това е доста сложен въпрос и политиците към момента нямат отговор. Психологически е доста мъчно, допускам същото е за нашата и за вашата страна. Едно е да кажем на хората да си стоят у дома и да ги помолим да вършат или да не вършат избрани неща. Друго е обаче да отговорим на въпроса какъв брой дълго ще продължи това. Нуждаем се от проект Б.

А точно: Какво ще вършим след 4 седмици, да вземем за пример, когато болестта към момента няма да е преодоляна, само че ще имаме и различен проблем? Очевидно не можем да стопираме стопанската система и обществения живот за повече от няколко седмици. В края на краищата, 1 на 200 души умира и това не е ебола “, споделя Кукеле.

„ В Европа или най-малко в някои европейски страни се опитваме да копираме китайския модел. Защото всички видяха, че в Ухан и в другите елементи на Китай подхванатите антиепидемиологични ограничения бяха доста сполучливи.

Но не би трябвало да забравяме, че ние сме демократични страни с демократични държавни управления. В Европа нещата стоят друго. Така че в действителност бих предложил не просто да копираме някакъв модел, който е проработил в Китай, а да потърсим устойчиви решения “, споделя шефът на Института по микробиология на университета в Хале.
Източник: blitz.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР