Кадри: Фейсбук, Българска федерация по художествена гимнастикаАнсамбълът на България по

...

Ансамбълът ни по художествена гимнастика спечели Световната купа

Кадри: Facebook, Българска федерация по художествена гимнастика

Ансамбълът на България по художествена гимнастика завоюва Световната купа в София.

Вчера нашите девойки бяха на трета позиция във краткотрайното класиране, само че през днешния ден в състав Женина Трашлиева, Рейчъл Стоянов, София Иванова, Камелия  Петрова и Радина Томова изиграха доста добре смесеното комбиниране с 2 топки и 3 ленти и с оценка от 32.700 сграбчиха шампионската купа!

" АНСАМБЪЛЪТ НА БЪЛГАРИЯ СПЕЧЕЛИ ТИТЛАТА В МНОГОБОЯ ПРИ АНСАМБЛИТЕ НА СВЕТОВНАТА КУПА В СОФИЯ!
БРАВО, МОМИЧЕТА! ШАМПИОНСКА БЪЛГАРИЯ ДНЕС! ", написа Българската федерация по художестена гимнастика във фейсбук страницата си, където бяха оповестени фотоси и видеа от триумфа.

На второ място се класира Израел с 63.350 точки (31.900 и 31.450), а на трето е Франция с 63.250 точки (33.250 и 30.000).

Световната купа в София приключва с неделя с финалите при дамите и при ансамблите, които стартират в 13.00 часа и ще продължат до към 17.30 часа.

Стилияна Николова пък завоюва злато в многобоя от Световната купа. Младата ни звезда събра общ общ брой от 131,300 точки, с което остави зад себе си международната шампионка София Рафаели от Италия, която остана със 128,750. Трета на почетната стълбичка се подреди Тахмина Икромова от Узбекистан със 124,550.

Другата българка в многобоя - Ева Брезалиева, позволи груба неточност на лента и остана без оценка за уреда. Тя обаче получи най-голям резултат на бухалки - 33,450, с което влезе във финала на този апарат.
Източник: petel.bg