Кадър Нова ТВПървата политическа сила ГЕРБ-СДС си мина от реда

...
Кадър Нова ТВПървата политическа сила ГЕРБ-СДС си мина от реда
Коментари Харесай

Сачева отиде сама на консултациите с Румен Радев

Кадър Нова ТВ

Първата политическа мощ ГЕРБ-СДС си мина от реда за посещаване в Президентството за съвещания с Румен Радев. От толкоз „ мощни “ мъже в обединението само Деница Сачева участва на срещата, като Радев не пропусна да означи това.

„ Благодаря ви, че дойдохте да отсрамите мъжете във вашата партия. Нерядко историята е посочила, че в сериозни моменти мъжете се крият зад дами, тъй че ви прави чест. Водената от вас коалиция прояви мъдрост и подаде оставка вследствие на огромните митинги, обхванали страната. От вас се чака в този момент да деянията и отговорност. Българските жители чакат непоклатимост и отговорност в ръководството, без значение кое е то„, сподели президентът.

„ Единственият военачалник в политиката, за който аз работя, добре знае по кое време е време за мъже, и по кое време – за дами. Мъдростта при него е по-важна от потреблението на мощ. С наличието си извършвам нашето конституционно обвързване. Влизането в президентската институция в днешно време е като влизането в най-голямата политическа централа в страната. През последните години служебните кабинети са били 11, седем, от които – ваши. Ние бяхме водени от нашето схващане, че тази серия от избори би трябвало да спре, по тази причина седнахме на масата с обичайни наши съперници, като БСП„, не му остана длъжна Сачева.
`); break case width
„ Не съм изгарял в никакъв случай да образувам служебни държавни управления, това е тежка задача„, отговори Радев.

„ Помолихме за пролонгация от 20 дни. За страдание политическите водачи, които се пробваха да яхнат митинга, а за жалост и вие самият призовахте за оставка и за избори„.

Сачева съобщи решението, което са взели като първа политическа мощ, а то е, че от ГЕРБ-СДС няма да вземат участие в договаряния за сформиране на различен кабинет в границите на 51-вото Народно заседание.
Източник: vihrogon.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР