Кабинетът отговори на упреците на президента Румен Радев, че се

...
Кабинетът отговори на упреците на президента Румен Радев, че се
Коментари Харесай

Злонамереност и желание за атака! Правителството отговори на...

Кабинетът отговори на упреците на президента Румен Радев, че се готви ликвидация на страната с продажбата на 4400 държавни парцела.

„ На вниманието на тези, които занапред стартират и тези които не престават политически да злоупотребяват с Програмата за практикуване на правата върху парцели – държавна благосъстоятелност и върху парцели – благосъстоятелност на държавни обществени предприятия, Правителствената осведомителна работа напомня, че същата е призната на 08.05.2025 година “, декларират от държавното управление на премиера Росен Желязков. 

„ Поради преднамереност и предпочитание за поредна офанзива против съдружното държавно управление, Министерският съвет реши да предложи на Народното събрание да утвърди Програмата. С цел да бъдат избегнати всевъзможни спомагателни спекулации публикуваме писмото, с което решението на Министерски съвет от 07.08.2025г. е изпратено до Народното събрание “, се споделя още в позицията. 

Вижте цялата обява на Министерския съвет:

„ УВАЖАЕМА ГОСПОЖО КИСЕЛОВА,

На съображение член 86, ал.1 от Конституцията на Република България, приложено изпращаме Решение № 536 на Министерския съвет от 2025 година, с което се предлага на Народното събрание (НС) да прегледа и утвърди Програма за практикуване на правата върху парцели – държавна благосъстоятелност и върху парцели – благосъстоятелност на държавни обществени предприятия, призната с Решение № 289 на Министерския съвет от 8 май 2025 година (Програмата), както и да одобри решение, с което до одобряването ѝ да не се правят разпоредителни дейности с държавни недвижими парцели в интерес на трети лица, с изключение на за потребностите на държавни органи, организации и комисии, общини и обществени предприятия.

Предложението, признатата Програма да се прегледа от Народно събрание, цели реализиране на политически консенсус за дейно практикуване правото на благосъстоятелност върху парцели – държавна благосъстоятелност и върху парцели – благосъстоятелност на държавни обществени предприятия в публичен интерес.

През последните десетилетия се следи акумулиране на загуба при ръководството на такива парцели, изразяваща се в ангажирането на средства за опазването и поддържането им, както и в липса на доходи. За огромна част от парцелите и правата върху тях липсват актове за благосъстоятелност и настоящи идентификационни данни. С признатата стратегия, Министерски съвет си слага задача тези процеси да бъдат усъвършенствани, в това число посредством изясняване на фактическото състояние, юридически режим и статут на притежаваните от страната недвижими парцели.

За задачата беше изискана информация, която и към сегашния миг е в развой на попълване и детайлизиране по тип, местоположение, документна обезпеченост и други характерности на парцелите. Индикативният лист на парцели – държавна благосъстоятелност, потребността от които е отпаднала e основан на подадена от ведомствата и регионалните шефове първична информация, отразена в раздел „ Изходни данни “ на Програмата. Необходимо е да се посочи, че отпадналата нужда е изходна информация от преценката на субекта, който я предoставя. Дали подобен парцел или права върху него ще удовлетворят друга обществена нужда е следващ развой, който ангажира общини, обществени предприятия и ведомства. Индикативната численост предстои на непрекъсната актуализация и систематизация, предвид на правилното отразяване и прецизиране на окончателната информация.

Пълнотата на тази информация ще даде опция на актуалното и последващи държавни управления дейно и с нужния публичен надзор да ръководят такива активи, за облекчаване на публични потребности и потребностите на общини, ведомства и институции, както и при даване на обществени услуги, компенсации при отчуждителни дейности и предписание в плануваните от закона случаи.

Самата Програма няма независими управнически или разпоредителни последствия и при всяка една от формите на ръководство се преценява с настоящите все още закони.

Извършваните и все още дейности по ръководство и предписание от оправомощени лица, са в осъществяване на законите, а не по силата на Програмата и/или лист. Само и само законите основават пълномощия, ред и правила.

Различните политически тълкования, стимулират държавното управление да потърси глоба от Народно събрание, с цел да може да се откри нужната социална поддръжка, посредством гласовете на народните представители.

Тази стратегия е класифициран израз на правни благоприятни условия, планувани в Конституцията на Република България и законите на страната за ръководство и предписание с недвижими парцели и има значение единствено с оглед интегриран метод за дейно и законово държание, основано на осведоменост “, се споделя в позицията на Министерски съвет. 
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР