Разкриха кой ще бъде шеф на парламента СНИМКА
Бившият длъжностен министър председател в държавните управления на Румен Радев Гълъб Донев се чака да оглави Народното събрание. Тази прогноза направи президентът на КТ " Подкрепа " Димитър Манолов пред БНР.
За идните диалози с новото държавно управление той съобщи: " Трябва забележим първо по какъв начин се конфигурират тези хора, тъй като сега сме в объркана, шеметна обстановка. Ще забележим по какъв начин се конфигурират, тъй като както знаем, приказките преди избори нямат нищо общо с това , което се случва по-късно. Трябва забележим кои ще са министрите на финансите, на МТСП, на екологията, на енергетиката ", сподели той.
Гълъб Донев
Манолов уточни, че едно от първите неща, за които би трябвало да се приказва, ще е положението на енергетиката, стълбовете, на които се крепи една страна.
" И безусловно би трябвало да приказваме за образованието и опазването на здравето, които са не в положение на рецесия, а е разгром. Трябва да приказваме за пенсионната система, там бяха направени някои недобри неща, от които връщане обратно мъчно ще има. Ще си приказваме и за директивата за МРД, която още не е част от нашето законодателство, както и за смяна на системата за възнаграждение в администрацията, която не е изменена ", сподели синдикалният водач.
За идните диалози с новото държавно управление той съобщи: " Трябва забележим първо по какъв начин се конфигурират тези хора, тъй като сега сме в объркана, шеметна обстановка. Ще забележим по какъв начин се конфигурират, тъй като както знаем, приказките преди избори нямат нищо общо с това , което се случва по-късно. Трябва забележим кои ще са министрите на финансите, на МТСП, на екологията, на енергетиката ", сподели той.
Гълъб Донев
Манолов уточни, че едно от първите неща, за които би трябвало да се приказва, ще е положението на енергетиката, стълбовете, на които се крепи една страна.
" И безусловно би трябвало да приказваме за образованието и опазването на здравето, които са не в положение на рецесия, а е разгром. Трябва да приказваме за пенсионната система, там бяха направени някои недобри неща, от които връщане обратно мъчно ще има. Ще си приказваме и за директивата за МРД, която още не е част от нашето законодателство, както и за смяна на системата за възнаграждение в администрацията, която не е изменена ", сподели синдикалният водач.
Източник: marica.bg
КОМЕНТАРИ




