Журналистически експеримент със скрити камери, в който репортер стана клиент

...
Журналистически експеримент със скрити камери, в който репортер стана клиент
Коментари Харесай

Лъсна Цялата Умопомрачителна Схема За Фалшивите Диагнози! Ето Как Източват Инвалидните Пенсии!

Журналистически опит със скрити камери, в който кореспондент стана клиент в скица за освидетелстване на подправени инвалиди, сподели, че здрав човек може да получи 35% неработоспособност. Макар в тази ситуация тези проценти да не надвишават 50 и да не допускат инвалидна пенсия, схемата за източване на държавни пари от здрави хора през годините е същата като в нашата история. Повтаря се с леки промени в детайлите, настояват лекари, пациенти и други осведомени със схемите, поискали анонимност.

А с цел да получите мечтаното решение би трябвало да преминете през няколко стадия.

Етап 1- Посредник - урежда диагнози и придвижва молбата пред ТЕЛК. В този случай - Кака Величка от Хасково.

Етап 2: Първоначални етапни епикризи с подправени диагнози, щемпел и автограф на лекари от кръга на медиатора. В нашия случай - неврологът от Пловдив, Д-р Иванчев и експертът по уши, нос, гърло от Хасково, Д-р Ченголов.

Етап 3- Направление за още проучвания от персонален доктор влизащ в кръга на медиатора - в нашия случай Д-р Нина Манафъкова.

Етап 4 - Организирано от медиатора приемане в болница проформа за потвърждаване на епикризите - в нашия случай - при експерта по УНГ Д-р Латев.

Етап 5 - Подаване на събраните медицински документи за ТЕЛК -комисия. Етап 6- Посредникът среща авансово здравия пациент с хора от ТЕЛК комисията, с цел да знаят кой е.

И по този начин се стига до стадий 7 - явяване пред ТЕЛК - комисията и издаване на решение за % на неработоспособност.

А реакциите на забърканите в схемата лекари - някои отричаха до последно контактите си с кака Вили, само че не знаеха по какъв начин да оправдаят своите епикризи, издадени в неявяване на пациента. A ето по какъв начин месеци по-рано, пред скритата камера на нашия пациент, общопрактикуващият доктор Нина Манафъкова изясни ролята на медиатора Величка. A една от тях призна преди дни пред микрофона на NOVA, че взе участие в редовно издаване на епикризи и изписване на медикаменти на здрави хора в Хасковско.

Тя изясни, че тези хора вземат лекарства за гърчове и припадъци. По 500 грама най-редовно.

Фалшивите диагнози и изписванията на медикаменти от пусто - в празно са забележимите знаци за порока в ТЕЛК системата у нас, твърди юрист Георги Коев - който в това време е и освидетелстван с ТЕЛК-решение. Престъпното държание на лекари от самите комисии, определящи процентите неработоспособност, оставя минимум следи по веригата.

" Каквито и документи да поискате от един незаконно надъхан човек, той ще се достави против пари с тях, ще ги показа на комисията и тя няма да може да ревизира дали са действителни или не. Те не носят отговорност за тези документи, тъй като не са ги съставили те. тъй като правят една бумащина. Истинските инвалиди и хората с трайна загуба на продуктивност, са и с трайната загуба да обслужват себе си и да вървят на стотиците опашки и гишета да се доставят с нужните документи. Това нямаше да бъде допустимо да се случва по този начин в случай че ги преглеждаха в един обединен орган. Те са едни счетоводители на документи, те не правят експертно оценъчна активност на здарвословното положение на лицето, на което се отпуска помощ ", изясни Коев.

Формалната чиновническа функционалност на ТЕЛК-комисиите е измежду аргументите, както за злоупотреби и корупция, по този начин и за неправда към същински нуждаещите се от пари и помощ инвалиди. Това настояват и от Българския Лекарски Съюз, като се разграничават от недобросъвестните лекари. " Мисля, че най-сетне би трябвало да се сътвори опция за справедлива преценка на здравословното положение на българските жители. това може да се реализира. Не може единствено на лекарите, които вземат участие в тоя развой да се вменява виновност. те не всички са такива. приказваме за дребен %. дано да се съгласим това. никога, той не е голям ", разяснява доктор Д-р Николай Брънзалов, заместник-председател на БЛС.

Че системата ТЕЛК у нас поражда проблеми за същинските болните, споделя и тази жена - Тони Маринова, майка на дете със синдром на Даун и ръководител на съдружие " Синдром на Даун в България ". Според нея, с признатите от година ограничения за втежняване на изискванията при приемане на % инвалиодност децата с Даун не могат да получават помощи.

От БЛС споделят, че очевидно нещо не е доизмислено, откакто ощетени се оказват фактически болните хора.
Източник: bradva.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР