Жоан Лапорта подаде оставка като президент на Барселона. Това е

...
Жоан Лапорта подаде оставка като президент на Барселона. Това е
Коментари Харесай

Лапорта подаде оставка като президент на Барселона

Жоан Лапорта подаде оставка като президент на Барселона. Това е общоприета процедура на фона на идните на 15 март избори за нов началник на каталунския клуб, на които той ще взе участие. Официално до избирането на нов президент тази роля ще бъде изпълнявана от вицепрезидента Рафаел Юсте. През това време пък Лапорта ще е в акция.

Настоящият шеф е отпред на “блаугранас ” от пет години насам, като това е вторият му мандат.

За трети подобен Лапорта ще спори с още трима претенденти - Виктор Фонт, Чави Вилажоана и Марк Сирия.

Интересното е, че даже на 15 март да бъде избран отново, Лапорта ще може да стартира новия си 5-годишен мандат чак през лятото, а до тогава отпред ще се води Юсте.

Заедно с Жоан Лапорта от постовете си в този момент се отдръпват и няколко членове на сегашния директорски съвет, с цел да вземат участие в изборния развой. По-конкретно оставките си подадоха вицепрезидентът по институционалните въпроси Елена Форт, вицепрезидентът по обществената активност Антонио Ескудеро, както и шефовете Феран Оливе, Джосеп Мария Алберт, Хавиер Барбани, Микел Кампс, Аурели Мас, Хавиер Пуч и Жоан Солер и Фере.

След като тези оставки бъдат официализирани, Управителният съвет ще продължи да извършва функционалностите си до края на мандата, очакван за 30 юни, само че с нов състав. Дотогава най-висшият групов орган на клуба ще бъде в състав: Рафаел Юсте като президент, Жозеп Кубелс като вицепрезидент и секретар, Алфонс Кастро като ковчежник, както и шефовете Джосеп Игнаси Масия, Анхел Риудалбас, Жоан Соле и Суст и Сиско Пужол.
 Един от претендентите за нов президент на Барселона към този момент убеждава своя звезден любимец за заместител на Левандовски Един от претендентите за нов президент на Барселона към този момент убеждава своя звезден любимец за заместител на Левандовски
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР