След трагичната смърт на красивата Елеонора и нейния дядо: Хора от Берковско излизат на протест
Жителите на Берковица и околните села излизат на митинг, научи организация BulNews. Поводът е трагичната гибел на 24-годишната Елеонора Миронова и нейния дядо Димитър Миронов. Хората желаят ограничения за обезпечаване на сигурността по пътищата в района.
Припомняме, че нещастието стана точно на Великден на пътя за прохода „ Петрохан “, при разклона за село Мездрея.
Лек автомобил „ Рено Експрес “, ръководен от 74-годишния Димитър Миронов от Берковица, не спрял на знак „ Стоп “ и лишил преимуществото на товарен автомобил „ МАН “, ръководен от 55-годишен лидер от Сливница. Последвал нечовечен удар, при който възрастният водач и неговата внучка починаха на място.
Жителите на Берковица и покрайнините обаче са безапелационни, че за трагичното произшествие има и други аргументи. Според тях на въпросното кръстовище липсват обикновени средства за надзор.
По тази причина тази събота. 25 април, се провежда кротичък митинг. Той ще стартира в 10 часа на съдбовното кръстовище за село Мездрея.
„ На Великден, когато всички трябваше да честваме, на рисковото кръстовище край нашето село още веднъж се случи покруса. Едно семейство от Берковица е почернено. Две празни места останаха на трапезата. И това НЕ Е за първи път!
На всички ни омразна да ни е боязън, всякога когато минаваме оттова. Писна ни да се надяваме на шанс, вместо на съответна пътна инфраструктура! Време е за деяние! “, пишат уредниците
Те показват съответни претенции към управляващите. Сред тях са:
- Поставяне на стационарна камера за скорост – с цел да спрем безумното препускане през кръстовището.
- Поставяне на ясни знаци за ограничаване на скоростта – неприемливо е тъкмо тук да няма никаква сигнализация!
- Цялостно обезопасяване на сектора, с цел да се прибираме живи при фамилиите си!
„ Колкото повече сме, толкоз по-силно ще ни чуят! Поканете другари, споделете този пост, елате на място. Това не е просто митинг, това е борба за живота на нашите деца и близки. Нека покажем, че сме единни и няма да отстъпим, до момента в който не забележим действителни дейности и инсталирани уреди! “, пишат още уредниците
Те молят всички присъстващи да запазят мирния темперамент на митинга.
„ НИТО ЕДНА ЖЕРТВА ПОВЕЧЕ! “, приключва апелът на създателите на самодейността.
Припомняме, че нещастието стана точно на Великден на пътя за прохода „ Петрохан “, при разклона за село Мездрея.
Лек автомобил „ Рено Експрес “, ръководен от 74-годишния Димитър Миронов от Берковица, не спрял на знак „ Стоп “ и лишил преимуществото на товарен автомобил „ МАН “, ръководен от 55-годишен лидер от Сливница. Последвал нечовечен удар, при който възрастният водач и неговата внучка починаха на място.
Жителите на Берковица и покрайнините обаче са безапелационни, че за трагичното произшествие има и други аргументи. Според тях на въпросното кръстовище липсват обикновени средства за надзор.
По тази причина тази събота. 25 април, се провежда кротичък митинг. Той ще стартира в 10 часа на съдбовното кръстовище за село Мездрея.
„ На Великден, когато всички трябваше да честваме, на рисковото кръстовище край нашето село още веднъж се случи покруса. Едно семейство от Берковица е почернено. Две празни места останаха на трапезата. И това НЕ Е за първи път!
На всички ни омразна да ни е боязън, всякога когато минаваме оттова. Писна ни да се надяваме на шанс, вместо на съответна пътна инфраструктура! Време е за деяние! “, пишат уредниците
Те показват съответни претенции към управляващите. Сред тях са:
- Поставяне на стационарна камера за скорост – с цел да спрем безумното препускане през кръстовището.
- Поставяне на ясни знаци за ограничаване на скоростта – неприемливо е тъкмо тук да няма никаква сигнализация!
- Цялостно обезопасяване на сектора, с цел да се прибираме живи при фамилиите си!
„ Колкото повече сме, толкоз по-силно ще ни чуят! Поканете другари, споделете този пост, елате на място. Това не е просто митинг, това е борба за живота на нашите деца и близки. Нека покажем, че сме единни и няма да отстъпим, до момента в който не забележим действителни дейности и инсталирани уреди! “, пишат още уредниците
Те молят всички присъстващи да запазят мирния темперамент на митинга.
„ НИТО ЕДНА ЖЕРТВА ПОВЕЧЕ! “, приключва апелът на създателите на самодейността.
Източник: bulnews.bg
КОМЕНТАРИ




