Жителите на американския град Детройт, щата Мичиган, се справят с

...
Жителите на американския град Детройт, щата Мичиган, се справят с
Коментари Харесай

Водопровод се спука при -17 градуса, водата влезе в автомобили, замръзна и ги повреди

Жителите на американския град Детройт, щата Мичиган, се оправят с следствията от спукан тръбопровод, който наводни домовете им по-рано тази седмица при минусови температури.

В понеделник железен тръбопровод с дължина 1,37 метра, издигнат през 30-те години на предишния век, се спука в югоизточната част на града, оповестяват локалните медии, представени от USA TODAY Network.

Екипите използваха надуваеми лодки, с цел да преминат през водата, дълбока до коленете и помогнаха за спасяването на към 200 души.

 Изберете магазин

Разгледай онлайн нашите промоционални брошури

Цените са годни за интервала на акцията или до привършване на наличностите. Всички цени са в лв. с включен Данък добавена стойност.  Advertisement

Във вторник десетки фамилии трябваше да спят в хотели през нощта. Заради температури от минус 17 градуса колите замръзнаха, а от сряда екипите работеха през формираните ледове.

„ Има няколко коли на нашата улица, които не работят “, разяснява локален гражданин.

Двата му автомобила, в това число чисто нов камион, са отвън приложимост. Водата е навлязла във вътрешността, замръзнала е и ги е развалила непоправимо. Мъжът не може да стигне до работата си към този момент няколко дни. Казва, че множеството му съседи са имат същия проблем.

Жълт код за ниски температури е разгласен за 19 области в събота

Градските управляващи показват, че напъните за възобновяване са в ход. Кметът Майк Дъган удостовери, че организациите за водоснабдяване, Управлението по водите на Големите езера и Детройтското водоснабдяване и канализация ще покрият разноските по вредите, които не са покрити от застраховка.

Възстановяването на основния тръбопровод може да отнеме към две седмици, показва Detroit Free Press.

Жителите споделят, че правят оценка помощта на локалните власт, само че се надяват скоро всичко да се върне към естественото.

Те могат могат да употребяват гратис услугите Uber, с цел да стигнат до работа или да пазарят и да се приберат назад вкъщи, само че автомобилът би трябвало да бъде извикан през общината.

Зимни стихии удариха източната част на Съединени американски щати през предишния уикенда, убивайки минимум 10 души.

Много от дълго време не бях виждал цяла България замръзнала, сподели климатологът

Националната метеорологична работа предизвести за „ животозастрашаващ мраз “ във вторник, като температурите в североизточна Монтана се очакваше да паднат до -42,7 градуса по Целзий със студени ветрове и чувство за -47 градуса.

Опасно студени температури се чакаха още в по-голямата част от Северна Дакота, която остана под „ предизвестие за рисков мраз “ дружно с огромни елементи от Южна Дакота и Минесота.

Последвайте ни за още настоящи новини в  Гугъл News Showcase

Последвайте btvnovinite.bg във  VIBER

Последвайте btvnovinite.bg в  INSTAGRAM

Последвайте btvnovinite.bg във  FACEBOOK

Последвайте btvnovinite.bg в  TIKTOK

Източник: btvnovinite.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР