Жители на столичния район „Изгрев” излязоха днес на протест и

...
Жители на столичния район „Изгрев” излязоха днес на протест и
Коментари Харесай

Протест в София заради строеж до детска градина

Жители на столичния регион „ Изгрев” излязоха през днешния ден на митинг и оповестиха, че ще блокират основно кръстовище, оповестява NOVA.

Недоволството им е провокирано от проектите на общината да отдаде терен до детска градина за градеж на жилищна постройка.

Инвеститори против протестиращите в „ Младост”

Кметицата на "Младост " подаде оставка

Жива верига се изправи против градеж в „ Младост”

Според районния кмет ползата на столични е бил предпазен, защото в устройствения проект от 1989 година е планувано там да бъде издигнат 20-етажен блок. През 2005 година броят на етажите е понижен на девет, а през 2015-а е решено те да са единствено шест.

Протестиращите обаче не желаят на общинския терен да се строи блок. Според тях вместо това общината може да разшири детската градина, в която не доближават места.

Районния кмет уточни, че въпросът се разисква и проектите за градеж могат да бъдат преразгледани.

Следете ни на всички места и когато и да е с мобилното приложение на Vesti.bg. Можете да го изтеглите от Гугъл Play и AppStore.

За още настоящи вести от Vesti.bg последвайте страницата ни в Instagram.
Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР