Жители на Котел отправиха своята голяма молба към управляващите -

...
Жители на Котел отправиха своята голяма молба към управляващите -
Коментари Харесай

След трагедията Котленци искат да се изгради дига на реката

Жители на Котел насочиха своята огромна молба към ръководещите - да се построи дига край реката, с цел да няма повече такива бедствия. От управата на града оповестиха, че към този момент е направена количествено-стойностна сметка за построяването на желаната от хората защитна стена.
Десетки наводнени къщи, извърнат асфалт, заличени улици - това е равносметката след наводнението в Котел. Вчера стартира стерилизация на къщите, с цел да се избегне зараза поради наслоените тиня и кал.

Пет са къщите наоколо до реката, чиито първи етажи са напълно наводнени. Причината е в мощната приливна вълна след проливния дъжд от 80 литра на квадратен метър.

Хората към момента си спомнят с смут за бедствието и са признателни, че са били пощадени от природата и са оживели.

Бедственото състояние в Котел към този момент е анулирано, а макар нещастието през днешния ден градът ще означи своя празник.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР