Жирона се завърна към победите, след като спечели с 2:1

...
Жирона се завърна към победите, след като спечели с 2:1
Коментари Харесай

Жирона съживи шансовете си за евротурнирите

Жирона се завърна към успехите, откакто завоюва с 2:1 гостуването си на Алавес от 33-ия кръг на Примера дивисион. С този триумф каталунският тим съживи възможностите си за класиране в европейските клубни шампионати.

Джон Гуидети насочи рисков удар с глава в 4-та минута, само че над напречната греда.

Гол на Гуидети в 23-та минута не бе зачетен поради нарушаване на шведския нападател, което бе маркирано от съдията Пабло Гонсалес Фуертес.

Фернандо Пачеко направи решаващо избавяне в 37-та минута, когато отрази удара с глава на Антони Лосано.

Нов гол на Алавес не бе зачетен в 57-та минута. Рубен Собрино вкара, само че бе в състояние на засада, която бе маркирана.

Жирона поведе в резултата в 59-та минута. Алеиш Гарсия завъртя топката непосредствено от фаул във вратата на Пачеко, който не бе безапелационен в обстановката.

Съдията Фуертес свири дузпа за Жирона в 83-та минута за нарушаване на Родриго Ели. Наказателният удар бе осъществен от Кристиан Стуани в 86-та минута, макар че Пачеко докосна топката с ръка, само че не съумя да я избави.

Алавес означи почетен гол в 90-та минута, който бе дело на Томас Пина.

След този триумф Жирона е осми в класирането с актив от 47 точки, а Алавес е петнайсти с 38 точки.
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР