Жирона продължава силното си представяне в испанското първенство и в

...

Сензация в Ла Лига оглави класирането

Жирона продължава мощното си показване в испанското състезание и в среща от шестия кръг победи с 5:3 вкъщи Майорка. Каталунците реализираха пети следващ триумф и клубен връх в елита, като към този момент имат 16 точки на върха в класирането в Примера дивисион.

Ведат Муричи даде задатък на гостите в 4-та минута след тъкмо осъществяване на дузпа, само че по-късно голове на Давид Лопес, Артьом Дувбик от дузпа и Иван Мартин след асистенция на Савио направиха цялостен поврат за домакините до 37-ата минута на дуела.

" Червено-белите " осъществиха още две попадения, които бяха дело на Янгел Ерера в 45-ата минута и на Савио 12 минути след началото на второто полувреме.

Абдон Пратс и Матия Настасич върнаха два гола в интерес на тима от Балеарските острови в последните секунди на срещата на " Естади Монтиливи ".

Още през днешния ден Жирона може да бъде свален от въраха, тъй като имат мач повече от Барселона и Реал Мадрид.