Женският ни национален отбор по волейбол допусна седмата си поредна

...

Тайланд нанесе седма загуба на България в Лигата на нациите

Женският ни народен тим по волейбол позволи седмата си поредна загуба в Лигата на нациите. На шампионата в Банкок " лъвиците " отстъпиха с 1:3 на Тайланд (в обособените елементи 27:25, 20:25, 22:25, 22:25).

Българките поведоха в резултата след трагичен край на първия гейм и крайното 27:25. Домакините изравниха резултата след 25:20 във втората част и на собствен ред взеха задатък в мача след мъчно 25:22.

В четвъртия гейм на срещата още веднъж имаше дълги разигравания, само че Тайланд игра по-силно в офанзива и на обсада.

Най-резултатни за българския тим бяха Мирослава Паскова и Мира Тодорова с по 15 точки. Нася Димитрова добави още 12 точки. За победителките Айчарапорн Конгьот се отличи с 30 точки.

След това проваляне България остава на 16-то място в класирането с актив от единствено една извоювана точка. В сряда воденият от селекционера Иван Петков отбор ще се изправи против водача в класирането Турция.
Източник: btvnovinite.bg