Женският национален отбор по волейбол завърши със загуба участието си

...

Волейболистките загубиха с тайбрек от световния шампион

Женският народен тим по волейбол приключи със загуба присъединяване си в тазгодишното издание на. Тимът на Лоренцо Мичели изигра добър мач против международния първенец Сърбия, само че загуби с 2:3 (20, -16, -14, 17, -4).

България приключва с 2 победи, 10 загуби и 9 точки, а все още заема 13-о място в класирането. Тимът води с 3 точки пред директния съперник за оставане в шампионата Хърватия, който е на 15-а позиция. Хърватките играят с Турция в Банкок по-къно през днешния ден, а при триумф ще задминат българския отбор поради повече победи. При загуба обаче България резервира мястото си в Лигата на нациите и следващата година.

Българският отбор стартира добре против Сърбия и завоюва безапелационно първия гейм. В идващите два обаче международните шампионки имаха преимущество. България завоюва четвъртия, с цел да прати мача в тайбрек, в който обаче Сърбия доминираше.

България имаше преимущество на обсада с 12 против 10 сполучливи блокади. Сърбия приключи с 9 аса против 8 за българския тим. Сръбките обаче имаха огромно предимство в офанзива.

Радостина Маринова беше най-резултатна с 18 точки, а Мария Йорданова и Мира Тодорова прибавиха по 11. За Сърбия четири волейболистки приключиха с двуцифрен актив, като най-резултатна беше Сара Лозо със 17 точки.
Източник: dnevnik.bg