Женският национален отбор по футбол на България загуби от Сърбия

...

Женският национален отбор по футбол с втора тежка загуба от Сърбия

Женският народен тим по футбол на България загуби от Сърбия с 1:4 в квалификационен мач за международното състезание през 2023 година, който се организира на стадион " Локомотив " в Пловдив. Миналата седмица българките изгубиха с 0:3 от същия противник като посетители.

Гостите поведоха в 20-тата минута с гол на Миятович. В 33-тата Миливойевич удвои резултата, а в заключителните минути на първото полувреме Дамянович означи третия гол в българската врата.

В началото на второто полувреме българските " лъвици " доближи до попадение, дело на Ивана Найденова, само че това не спря стремежа на противниковите футболистки, които в 89-тата минута оформиха крайното 1:4 с гол на Дамянович.

Съставът на България: 12. Роксана Шахънска, 2. Николета Бойчева (К), 3. Яница Иванова, 4. Моника Ръжгева (60 " 20. Яна Динева), 5. Нора Димитрова, 8. Лора Петрова, 14. Димитра Иванова, 18. Полина Ръсина (46 " 11. Биляна Пенчева), 19. Йоана Станкова (77 " 6. Гергана Илийчева), 21. Юлияна Александрова (67 " 9. Евдокия Попадинова), 22. Ивана Найденова (77 " Вероника Гоцева).

Селекционер: Силвия Радойска

Голмайстори: 0:1 Миятович (20 " ), 0:2 Миливойевич (33 " ), 0:3 Дамянович (45 " ), 1:3 Найденова (49 " ), 1:4 Дамянович (89 " )