Женският национален отбор на по футбол отстъпи с 0:4 на

...

Украйна съсипа националките по футбол

Женският народен тим на по футбол отстъпи с 0:4 на Украйна в първи плейоф за нанагорнище в Лига В на Лигата на нациите. Реваншът, който наподобява ненужен, е на 27-и на стадион „ Мардан Палас “ в Анталия.

Украинският състав показва съществено физическо предимство в Кърджали и нямаше никакви проблеми в мача.

Украйна откри резултата още в 6-ата минута посредством Роксолана Кравчук, изведена от Вероника Андрухив. Гостенките продължиха да диктуват събитията на терена и в 25-ата минута стана 0:2. Тогава се разписа самата Андрухив, изведена от Олга Овидийчук сама против вратарката Роксана Шахънска.

В началото на второто полувреме селекционерът на България Силвия Радойска направи няколко смени. На терена се появи острата нападателка от Франция Катрин Караджов, а след нея влязоха Леонора Желева и Симона Петкова. Това обаче не оказа помощ изключително на нашите.

В 83-ата минута Олга Хлусченко направи 3:0 за гостенките, възползвайки се от неточност в отбрана. Крайното 0:4 оформи Яна Котик в петара минута на добавеното време. Тя засече центриране от директен свободен удар на Тамила Кимич.
Източник: flashnews.bg