Женският национален отбор на България по волейбол загуби последната си

...

Волейболистките на България отстъпиха на Белгия в третат си контрола преди европейското първенство

Женският народен тим на България по волейбол загуби последната си инспекция против Белгия с 1:3. В първата част двата тима демонстрираха равностойна игра, само че в края на сета гостите я затвориха с 25:22. Във втория белгийките бяха по-силният отбор на терена и елементарно завоюваха с 25:17.

Българките демонстрираха доста по-добра игра в третата част и се постановиха след трагично 26:24. Четвъртият гейм още веднъж бе равносилен, само че в последна сметка Белгия съумя да завоюва мача след 26:24.

Трите мача с този противник бяха първите инспекции на отбора, воден от Лоренцо Мичели, преди Европейското състезание. Следващата седмица нашите " лъвици " гостуват на Гърция за още два другарски мача. Подготовката на отбора ще приключи с три контроли против Чехия в интервала 8-10 август в зала " Христо Ботев ".