Женският национален отбор на България по хандбал за жени загуби

...

Българският национален отбор по хандбал за жени загуби от Турция в мач от европейските квалификации

Женският народен тим на България по хандбал за дами загуби семейството си на Турция с 24:30 (12:13) в среща от квалификациите за европейското състезание в Австрия, Унгария и Швейцария. Срещата е от предварителна група 6, в която са още съставите на Сърбия и Черна гора.

Националките изиграха равностойно първо полувреме, след което имаха единствено гол пасив - 12:13, само че през втората част гостенките поведоха с 25:21, до края имаха преимущество в резултата и стигнаха до крайния триумф.

За България с по 6 попадения се отличиха Маринела Панайотова и Полина Генчева, която се завърна в състава след травма.

За Турция най-резултатни бяха Аслъ Искит-Чалъшкан с 9 гола и Бейза Ирем Сенгюл.

България не съумя да стигне до първи триумф на европейската сцена от 2015-а година насам. Последните две победи на женския народен тим бяха в първия кръг на квалификациите за Евро 2016. Тогава в Габрово тимът надигра Азербайджан с 32:28 и Фарьорски острови с 31:22.

Българският отбор е без извоювана точка след първите три мача. На 3-и март България и Турция ще се срещнат още веднъж, този път на турска земя в четвъртия кръг от квалификациите.