Желанието на Антонио Конте преди началото на празниците се сбъдна.

...

Интер зарадва Конте и сбъдна коледното му желание, нерадзурите ще зимуват на върха в Италия

Желанието на Антонио Конте преди началото на празниците се сбъдна. Специалистът си пожела неговият Интер да приключи годината преди всичко в Серия " А " и това е реалност.

" Нерадзурите " завоюваха семейството си на Дженоа, след което се изравниха с водача Ювентус с по 42 точки от 17 мача.

В Италия при тъждество се гледат резултатите сред двата тима в крайното класиране, а краткотрайната класация се прави по голова разлика.

Ювентус сега има +13 гола, а Интер разполага към този момент с +22 гола.
 Ювентус завоюва гостуването си на Сампдория с 2:1
Ювентус краткотрайно си върна едноличното водачество в Калчото

Селекцията на Маурицио Сари надделя Сампдория с 2:1

" Винаги съм казвал, че е значимо да посрещнем Коледа по допустимо най-хубавия метод и да бъдем на върха в класирането. Имахме някои проблеми и се изправихме против тях по верния метод. Фактът, че се появиха такива, направиха колектива и играчите доста виновни.

Би било фантастично да спечелим мача при тази изключителна обстановка ", сподели Конте на конференцията си преди дуела с Дженоа.

Възпитаниците му го послушаха и през днешния ден зарадваха треньора с изразителна победа с 4:0.

Точни за спечелилите бяха Галярдини, Еспозито и Лукаку, разписал се на два пъти в дуела.
 Снимка 458714
Източник:

Именно Лукаку даде преднина на отбора си след 31 минути игра. Само две по-късно Галярдини вкара за 2:0 и на доктрина лиши срещата от по-нататъшна конспирация.
 Снимка 458712
Източник:

След паузата Себастиано Еспозито вкара дузпа за " класическото " 3:0, а 19 минути преди финалния сигнал в конфликта Лукаку оформи пагубното за генуезците 4:0.
 Снимка 458711
Източник:

Така Интер финишира годината под номер едно, което е задоволителен отзив за смяната, която внесе в клуба Антонио Конте. Дженоа остава на предпоследната позиция в таблицата.