Извършен е опит за грабеж пред клон на банка в

...
Извършен е опит за грабеж пред клон на банка в
Коментари Харесай

Извършен е опит за грабеж пред клон на банка в столичния квартал „Дианабад“

Извършен е опит за обир пред клон на банка в столичния квартал " Дианабад ", оповестиха от Столичната дирекция на вътрешните работи. Нападната е жена, като нападателят е лишил от нея чанта с пари. По-късно той е арестуван от полицията благодарение на жители.

На място се правят процесуално-следствени дейности.

" Около 9:30 е подаден сигнал за осъществен обир на жена пренасяща чанта с огромна сума пари... Самоотвержена интервенция на жители е имало, подали са бързо сигнал до полицията, арестуван е директно след този обир. Гражданите го попречват да се отдръпна, полицията идва съвсем неотложно и той е задържа ", изясни заместник- началникът на първо районно ръководство Николай Нотев.

Парите са открити и ще бъдат върнати на дамата, обясниха от полицията и прецизираха, че дамата е длъжностно лице, работи в болница, правила е служебна активност, внасяла е пари, които са оборотни. Става дума за 100 хиляди лв.. Жената е носела парите в чанта за преносим компютър.

" Дамата е правила инкасова активност, която обаче не се прави по разпоредбите - внасяла е служебни пари в клона на банката. Тук е моментът да моля към юридическите лица, когато придвижват огромна сума, които по закон са над 50 хиляди лв., да употребяват профилиран инкасов транспорт ", сподели Нотев.

Според проверяващите похитителят е следял дамата.

" Най-вероятно е проучил навиците й и се е възползвал от тези пропуски в охранителната активност, с цел да се опита да направи този обир ", разясни Нотев.

Задържаното лице сега е в първо РПУ.

" Криминално проявен е и е осъждан за същите действия, лежал е дейно ", сподели заместник-началникът на първо районно ръководство.

Образувано е досъдебно произвеждане.
Източник: inews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР