ИЗВЪНРЕДНО: Прокуратурата със смразяващи разрития за взривовете край Елин Пелин. Работи

...
ИЗВЪНРЕДНО: Прокуратурата със смразяващи разрития за взривовете край Елин Пелин.
Работи
Коментари Харесай

ИЗВЪНРЕДНО: Прокуратурата със смразяващи разкрития за взривовете край Елин Пелин

ИЗВЪНРЕДНО: Прокуратурата със смразяващи разрития за гърмежите край Елин Пелин.

Работи се по всички версии за гърмежите в хранилища за пиротехника край Елин Пелин, оповестиха от прокуратурата на ексклузивен брифинг.

„ От човешка немарливост до щета на някое от изделията, техническа нередовност, инцидентно действие, ще се ревизира и версията за съзнателно действие “, сподели окръжният прокурор на София Наталия Николова.

ИЗВЪНРЕДНО: Прокуратурата със смразяващи разкрития за гърмежите край Елин Пелин (ВИДЕО) 28.07.24 16:00 Организаторите на Олимпиадата се извиниха за скандалния скеч на „ Тайната вечеря “ 28.07.24 15:39 Разкриха опит за спекулация в гара Елин Пелин около гърмежите 28.07.24 15:20 Ракът на яйчниците, едно от най-коварните болести (ВИДЕО) 28.07.24 14:54 Министерство на околната среда и водите сподели има ли замърсяване на въздуха в региона на село Гара Елин Пелин 28.07.24 14:51

Четирима следователи през днешния ден са направили първичен оглед. В него са взели участие и от СОБТ, правосъден доктор, представител на компанията притежател, както и представители на пожарната. Целта е била да се открият телата на жертвите.

Окръжният прокурор на София Наталия Николова разгласи, че „ съдебномедицинската експертиза ще стане в утрешния ден, ще бъде осъществен и ДНК разбор. Едното тяло е намерно затиснато под бетонен детайл в склада. И двете са били наоколо до сервизното помещение на фирмата„, изясни тя, представена от Българска национална телевизия.

Изискана е цялата документи за складовете, която ще бъде предоставена на следствието.

„ Разследването ще бъде мъчно, две денонощия не можем да доближим мястото на случая, тук ще се наложат голям брой експертизи. Първата ще е пожаро-техническа, тя ще бъде тройна “, добави Николова.

До момента по случая са разпитани 8 очевидци – измежду тях охранителят на склада, както и очевидецът, който е избягал. Вътрешният министър Калин Стоянов обаче посочи, че момчето първо е подало сигнал на 112. Стоянов допусна, че очевидецът евентуално е бил студент на починалия доцент Петър Шишков.

„ Момчето е подало сигнал, към този момент е тествано. Той в действителност е късметлия, участвал е 20 минути на това, което се случва вътре и през този интервал съумява да се обади на 112, където сътрудниците му споделят, че знаят за случая и са изпратили екипи. Аз персонално разговарях с момчето, когато го докарахме при нас, извънредно интелигентно, съгласно мен също умело в сферата “.

Взривовете в складовете не престават, само че евентуално са в затворено помещение, евентуално резервоар, тъй като са по-глухи, разяснява по-рано денем Калин Стоянов.

„ В момента работим с тежка техника, с която вършим просека през слънчогледовите насаждения, тъй че пожарните коли да се приближат оптимално и да стартира поливане от безвредно разстояние “.

Огледът на местопроизшествието ще продължи най-малко седмица.

Източник: Българска национална телевизия

 

Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР