Изумителен гол на Антонио Кандрева донесе точка за Салернитана в

...

Салернитана шокира Интер в самия край

Изумителен гол на Антонио Кандрева донесе точка за Салернитана в дуела против Интер от 29-ия кръг на Серия А.

Интер към този момент виждаше трите точки в актива си след ранен гол на Робин Госенс, само че в последната минута някогашният състезател на " нерадзурите " Кандрева опита центриране от дясно, топката разказа парабола и влетя неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Интер за крайното 1:1.

Интер започва мощно и поведе в 6-а минута с гол на Госенс, който засече топката след пас с глава на Ромелу Лукаку.

Малко след почивката Николо Барела удари греда за Интер, а в 71-а минута същото стори за Салернитана влезлият като запаса за домакините Булайе Диа, който засече топката в напречната греда след подаване на Кандрева.

Именно Кандрева бе героят за домакините с изравнително попадение за Салернитана в последната минута.

С точката Интер прекъсна серия от три следващи загуби и се изравни на третото място с градския противник Милан преди останалите мачове от кръга, само че може да загуби мястото си в топ 4 при победа на петия Рома при гостуването на Торино. Салернитана направи пето следващо реми в калчото и е 15-и с 29 точки.