Изтребители на НАТО бяха вдигнати по спешност заради дрон, навлязъл

...
Изтребители на НАТО бяха вдигнати по спешност заради дрон, навлязъл
Коментари Харесай

Вдигнаха изтребители на НАТО

Изтребители на НАТО бяха вдигнати по неотложност поради дрон, навлязъл за малко във въздушното пространство на Латвия, съобщи ДПА, като се базира на изказване на латвийската войска.

Отправен е бил и сигнал за паника до жителите.

„ Продължаващата съветска експанзия в Украйна основава опция от повтарящи се произшествия, при които безпилотни летателни апарати навлизат или се доближават към латвийското въздушно пространство ", написа още в текста. Въоръжените сили на Латвия прибавят, че дружно със съдружниците от НАТО непрекъснато следят въздушното пространство на страната.

 
Латвия не разполага с изтребители и разчита на своите сътрудници да пазят небето ѝ.

По-рано този месец два украински дрона удариха празни резервоари в нефтохранилище в източния град Резекне, който се намира на към 50 километра границата с Русия. Въпреки че нямаше ранени, случаят провокира политическа рецесия и министърът на защитата Андрис Спрудс и министър-председателката Евика Силиня подадоха оставки, написа Българска телеграфна агенция.

Смята се, че заблудени дронове навлизат във въздушното пространство на балтийските страни, когато съветските сили за противовъздушна защита заглушават украинските безпилотни летателни апарати, атакуващи цели в северозападната част на Русия.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР