Израелският премиер Бенямин Нетаняху обяви вечерен час в около 40

...
Израелският премиер Бенямин Нетаняху обяви вечерен час в около 40
Коментари Харесай

Вечерен час в Израел заради ръста в новите случаи на Covid-19

Израелският министър председател Бенямин Нетаняху разгласи вечерен час в към 40 града, мощно наранени от ковид, само че се отхвърли да приложи рекомендациите за цялостно затваряне след опозиция от страна на политически авторитетни религиозни политици, заяви Асошиейтед прес.

Мерките бяха оповестени късно в неделя след часове на съвещания. Правителството беше насила да вкара нови ограничения, откакто не съумя да постави епидемията под надзор. До момента Ковид-19 е лишил живота на над 1000 души в Израел, а новите случаи остават на рекордни нива.

Вечерният час ще влезе в действие в понеделник. Той ще обгръща интервала от 19 ч. вечерта до 5 ч. сутринта. На жителите няма да бъде позволено да излизат по-далеч от 500 метра от вкъщи си, а несъществените обекти ще бъдат затворени. Засега не е ясно какъв брой дълго ще бъдат в действие рестриктивните мерки.

Обявяването на ограниченията става по-малко от две седмици преди еврейската нова година. Разрастването на епидемията докара до опасения, че страната ще бъде принудена да премине към цялостно затваряне по време на идния празничен интервал, който се характеризира с всеобщи пътувания и огромни фамилни събирания.

Под мощен обществен напън през юли Нетаняху назначи доктор Рони Гамзу за народен " планов управител " по въпросите на ковид. Гамзу настояваше за цялостно затваряне на регионите, най-тежко наранени от епидемията. Тези точки са най-вече в израелските арабски и ултраортодоксални еврейски общности.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР