Израелският премиер Бенямин Нетаняху е бил приет в медицинския център

...
Израелският премиер Бенямин Нетаняху е бил приет в медицинския център
Коментари Харесай

Бенямин Нетаняху е бил приет в болница

Израелският министър председател Бенямин Нетаняху е бил признат в медицинския център „ Хадаса Ейн Керем “ в понеделник вечерта, оповестиха от кабинета му. Според формалната информация министър-председателят е минал през стоматологично лекуване, само че не се предоставят повече детайлности.

Съобщението беше оповестено, откакто израелски медии разпространиха информацията, че Нетаняху е откаран в болница. По-късно, във вторник сутринта, от кабинета му прецизираха, че той се е прибрал вкъщи още в понеделник вечерта, съобщи Нова.

Здравословното положение на 76-годишния министър председател през последните години е обект на засилен публичен интерес, изключително след няколко случая, при които управляващите бяха подложени на критика за липса на бистрота по отношение на здравната информация за него. Това докара и до голям брой спекулации в Израел по отношение на общото положение на Нетаняху.

Миналия месец министър председателят разкри в дълга обява в обществените мрежи, че неотдавна е минал сполучливо лъчетерапия в болничното заведение „ Хадаса “ поради недоброкачествен израстък на простатата. Той изясни, че не е обявил информацията по-рано, защото съгласно него Иран би употребявал новината за агитация против Израел по време на неотдавнашната война. Нетаняху не посочи по кое време е бил диагностициран, по кое време е почнало лекуването и по кое време е завършило.

Съобщението му беше съпроводено от публикуването на годишен здравен отчет и спомагателен документ за диагнозата и лекуването му. Според локални медии обаче отчетът е съдържал единствено пет къси точки на половин страница и не е посочвал даже за коя година се отнася. Нито един от документите не е носел лого на болница или индикация, че съставлява публично здравно мнение.

През последните години Нетаняху е претърпял и други медицински процедури. През юли 2023 година му беше подложен пейсмейкър, през март 2024 година претърпя интервенция от херния, а през декември 2024 година – интервенция за премахване на простатата.

При слагането на пейсмейкъра в началото беше обявено, че той е останал под наблюдаване в медицинския център „ Шеба “ в Рамат Ган поради обезводняване. По-късно обаче се появиха въпроси по отношение на здравословното му положение, откакто болничното заведение разкри, че му е бил подложен и подкожен сърдечен екран. Седмица по-късно лекарите признаха, че при електрокардиограма са били открити нередности, само че увериха обществеността, че сърцето на премиера е „ изцяло обикновено “.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР