CNN: В Израел се опасяват, че Тръмп може да сключи неизгодна сделка с Иран
Израел е угрижен, че президентът на Съединени американски щати може да подписа съглашение с Иран, без да реши някои основни въпроси, които в началото са били причина за започването на войната сред двете страни, оповестява, базирайки се на многочислени израелски източници.
Според източниците, съглашение, което ще остави нуклеарната стратегия на Техеран отчасти непроменена, като заобиколи въпроси като балистичните ракети и поддръжката за районните съдружници, ще принуди Израел да преглежда войната като незавършена.
Медията напомня, че при започване на войната Тръмп съобщи, че Съединени американски щати се стремят да унищожат иранската стратегия за балистични ракети, да сложат завършек на поддръжката на Иран за районните съдружници и да затворят нуклеарните му обекти, с цел да не може Иран в никакъв случай да сътвори нуклеарна бомба.
Въпреки това след 10 седмици договарянията се концентрираха върху урана – по-специално върху обогатяването му до равнище, уместно за основаване на оръжия – и върху отварянето на Ормузкия пролив.
Един източник, осведомен с хода на разискванията, отбелязва, че Израел схваща, че въпросите за ракетите и прокси групировките " евентуално не са на дневен ред “, защото те, както наподобява, не са включени в предварителните дипломатически планове, и точно по тази причина министър председателят смята урана за най-неотложната опасност.
" Има действителни опасения, че Тръмп ще подписа неизгодна договорка “, декларира пред CNN различен израелски чиновник.
Високопоставен израелски представител декларира, че Израел остава в положение на нараснала подготвеност при положение на неуспех на договарянията.
" Ще се радваме, в случай че няма съглашение, ще се радваме, в случай че блокадата на Ормузкия пролив продължи, и ще се радваме, в случай че Иран понесе още няколко удара “, декларира той, като признава, че окончателното решение остава за Тръмп.
Според него ескалацията на спора е реален сюжет, " в случай че иранците продължат да играят на изчакване и да бавят договарянията “.
Според източниците, съглашение, което ще остави нуклеарната стратегия на Техеран отчасти непроменена, като заобиколи въпроси като балистичните ракети и поддръжката за районните съдружници, ще принуди Израел да преглежда войната като незавършена.
Медията напомня, че при започване на войната Тръмп съобщи, че Съединени американски щати се стремят да унищожат иранската стратегия за балистични ракети, да сложат завършек на поддръжката на Иран за районните съдружници и да затворят нуклеарните му обекти, с цел да не може Иран в никакъв случай да сътвори нуклеарна бомба.
Въпреки това след 10 седмици договарянията се концентрираха върху урана – по-специално върху обогатяването му до равнище, уместно за основаване на оръжия – и върху отварянето на Ормузкия пролив.
Един източник, осведомен с хода на разискванията, отбелязва, че Израел схваща, че въпросите за ракетите и прокси групировките " евентуално не са на дневен ред “, защото те, както наподобява, не са включени в предварителните дипломатически планове, и точно по тази причина министър председателят смята урана за най-неотложната опасност.
" Има действителни опасения, че Тръмп ще подписа неизгодна договорка “, декларира пред CNN различен израелски чиновник.
Високопоставен израелски представител декларира, че Израел остава в положение на нараснала подготвеност при положение на неуспех на договарянията.
" Ще се радваме, в случай че няма съглашение, ще се радваме, в случай че блокадата на Ормузкия пролив продължи, и ще се радваме, в случай че Иран понесе още няколко удара “, декларира той, като признава, че окончателното решение остава за Тръмп.
Според него ескалацията на спора е реален сюжет, " в случай че иранците продължат да играят на изчакване и да бавят договарянията “.
Източник: focus-news.net
КОМЕНТАРИ




