Израел е поискал от дипломатите си в Турция да напуснат

...
Израел е поискал от дипломатите си в Турция да напуснат
Коментари Харесай

Израел изтегля дипломатите си от Турция, евакуира посолства от страни в Близкия изток

Израел е изискал от дипломатите си в Турция да изоставен страната като " мярка за сигурност ", съобщи Франс прес, като се базира на собствен осведомен с въпроса източник. " Това е краткотрайна мярка, която би трябвало да бъде краткосрочна ", заяви източникът, който пожела да резервира анонимност.

Евакуирани са и няколко израелски посолства в Близкия изток, в това число в Бахрейн, Йордания и Мароко, оповестява формалният уеб страница на Израелската работа за радио и телевизия.

Израелският медиен орган съобщи, че: " Посолството в Йордания беше евакуирано при започване на войната по заповед на министъра на външните работи Ели Коен и на генералния шеф на министерството ".

Израел прикани през вчерашния ден своите жители да изоставен Турция допустимо най-скоро предвид на личната им сигурност, базирайки се на засилващите се " терористични закани " за израелците в чужбина. Същият източник съобщи, че предизвестието за заплаха за сигурността на израелските жители в Турция е " нараснало до четвърто равнище, което е най-високото ".

Пред израелското консулство в Истанбул и пред посолството на Израел в Анкара във вторник вечерта имаше демонстрации след гърмежа в болница в линията Газа, който провокира вълна от неодобрение и митинги в арабския свят. Протести имаше и в целия район на Близкия изток.

Тел Авив и палестинците се упрекват взаимно за детонацията, която турският президент Реджеп Тайип Ердоган приписа на Израел.

Двете страни възобновиха дипломатическите си връзки предходната година след десетгодишно спиране. Ердоган, който постоянно се е представял като бранител на палестинската идея, даже се срещна с израелския министър председател Бенямин Нетаняху за първи път предишния месец в коридорите на тазгодишната сесия на Общото заседание на Организация на обединените нации в Ню Йорк.

Инфо: Нова тв, Българска телеграфна агенция

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР