Изпадналият от Висшата лига Норич завърши наравно 1:1 с Уигън

...

Норич и Уигън не намериха начин да се победят

Изпадналият от Висшата лига Норич приключи наедно 1:1 с Уигън в първия си домашен мач от сезона в Чемпиъншип. Подобно на „ канарчетата “, гостите също търсеха първата си победа за сезона, откакто приключиха наедно 0:0 вкъщи против Престън Норт Енд предходната седмица.

След преобладаващи 25 минути, Норич можеше да съжалява, че не се възползва от ранните си положения. След този интервал Уигън откри празнота в отбраната на Норич и в 29-ата минута и при първата си действителна опция в мача, Джеймс Макклийн наказа Крул, с цел да изведе гостите напред.

Отговорът на домакините пристигна през втората част. „ Канарчетата “ подвигнаха темпото и вкараха изравнителен гол посредством Макс Аарънс в 61-ата минута. Пукки и Рашица имаха огромна заслуга за гола след умелото си разиграване.

Пукки малко по-късно можеше и да изведе Норич напред, само че ударът му удари напречната греда, без да пресече изцяло голлинията.

В идващия си мач Норич ще се изправи против Бирмингам за Карабао Къп, като семейства на „ сините “ на „ Кароу Роуд “ във вторник, 9 август. За Уигън пък следва посещение на Флийтууд от същата конкуренция.