10 години от н.е. обявена за извънредна ситуация с токсични лекарства
Изминаха 10 години от пр.н.е. разгласи изключителна обстановка за публичното здраве заради рецесията с токсичните опиати.
След изключителната обстановка беше оповестено, повече от 18 000 души са починали през пр.н.е. от токсични опиати, като най-засегнати са коренното население, мъжете и хората, работещи в занаятите.
„ Тази рецесия визира цялата ни провинция, както и Канада и Северна Америка, и е изпълнена с разрушено сърце, боязън и тъга за фамилии, другари и сътрудници, “ пр.н.е. Министърът на опазването на здравето Джоузи Озбърн сподели в изказване в понеделник.
„ Всеки загубен човек в миналото е бил дете, някой с история и бъдеще, пресечен живот и загуба, която фамилиите и общностите ще носят вечно. “
Озбърн сподели, че провинцията е въвела стратегии и поддържащи жилища, с цел да помогне на тези, които се борят със з...
Прочетете целия текст »




