Измамници точат сметки, залагат парите онлайн. Въпреки че банките полагат

...
Измамници точат сметки, залагат парите онлайн. Въпреки че банките полагат
Коментари Харесай

Измамници точат сметки, залагат парите онлайн

Измамници точат сметки, залагат парите онлайн. Въпреки че банките поставят доста старания да опазят парите на клиентите си, въпреки всичко изкусните измамници съумяват в някои случаи да пробият сигурността на трезорите. За страдание някои от клиентите въпреки всичко остават с изпразнени сметки.

 

                      Най-разпространената машинация

Една от най-разпространените измами с банковите сметки е източените пари от тях да се залагат онлайн, обявиха източници на  SafeNews  от Групово дело „ Национална полиция “. Измамниците в този случай постоянно са на облага, тъй като играят с непознати седства. Това споделиха специалисти от ГДБОП за SafeNews. След като се снабдят с карти и още данни за притежателя на банковата сметка, това е чудесна опция да завоюват. Все по рядко към този момент са измамите с точене на пари от банкомати у нас, настояват спецполицаите.

                    Схемите в чужбина

По-апетитни са опциите за облага отвън България. Тогава измамниците хвърлят старания да източат средства от банкомати в чужбина. За тази цел българите, занимаващи се с тази незаконна активност, изнасят доста скимиращи устроства се изнасят в чужбина и то на части. Групово дело „ Национална полиция “ ти по доста такива случаи, само че постоянно следите на бандитите са губят в чужбина. Органите на реда постоянно откриват скимиращи устройства в тв приемници, преносими компютри и други уреди, ориентирани към Азия и Латинска Америка. За благополучие към този момент са редки случаите, в които страни, в които има платени автомагистрали и на входа на тези автомагистрали може да се заплати с карта, магнитна лента се сложи и на тези устройства.

Ако въпреки всичко някой има подозрения, че е източена банковата му карта посредством съмнителна транзакция, може да оспори заплащането. Това е опция на потребителя в тринадесет месечен период да сезира банката издател на картата и да оспори съответното заплащане към търговеца, разясниха за SafeNews от асоциация „ Активни консуматори “.

„ Най-добре е да посетите клон на Вашата банка, с цел да оспорите транзакцията. Някои банки оферират онлайн оборване на транзакцията, само че огромна част изискват това да се случи на място посредством подаване на декларация/жалба за оборване на транзакция. Обичайна процедура е към жалбата да се изисква от потребителя да попълни въпросник, на който е нужно да се отговори детайлно за проблема и да се посочат транзакциите, които желаете да оспорите “, обявиха от „ Активни консуматори “.

създател: Кремена Кръстева

Още вести четете в: Крими & Темида За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР