Измамници точат сметки, залагат парите онлайн
Измамници точат сметки, залагат парите онлайн. Въпреки че банките поставят доста старания да опазят парите на клиентите си, въпреки всичко изкусните измамници съумяват в някои случаи да пробият сигурността на трезорите. За страдание някои от клиентите въпреки всичко остават с изпразнени сметки.
Най-разпространената машинация
Една от най-разпространените измами с банковите сметки е източените пари от тях да се залагат онлайн, обявиха източници на SafeNews от Групово дело „ Национална полиция “. Измамниците в този случай постоянно са на облага, тъй като играят с непознати седства. Това споделиха специалисти от ГДБОП за SafeNews. След като се снабдят с карти и още данни за притежателя на банковата сметка, това е чудесна опция да завоюват. Все по рядко към този момент са измамите с точене на пари от банкомати у нас, настояват спецполицаите.
Схемите в чужбина
По-апетитни са опциите за облага отвън България. Тогава измамниците хвърлят старания да източат средства от банкомати в чужбина. За тази цел българите, занимаващи се с тази незаконна активност, изнасят доста скимиращи устроства се изнасят в чужбина и то на части. Групово дело „ Национална полиция “ ти по доста такива случаи, само че постоянно следите на бандитите са губят в чужбина. Органите на реда постоянно откриват скимиращи устройства в тв приемници, преносими компютри и други уреди, ориентирани към Азия и Латинска Америка. За благополучие към този момент са редки случаите, в които страни, в които има платени автомагистрали и на входа на тези автомагистрали може да се заплати с карта, магнитна лента се сложи и на тези устройства.
Ако въпреки всичко някой има подозрения, че е източена банковата му карта посредством съмнителна транзакция, може да оспори заплащането. Това е опция на потребителя в тринадесет месечен период да сезира банката издател на картата и да оспори съответното заплащане към търговеца, разясниха за SafeNews от асоциация „ Активни консуматори “.
„ Най-добре е да посетите клон на Вашата банка, с цел да оспорите транзакцията. Някои банки оферират онлайн оборване на транзакцията, само че огромна част изискват това да се случи на място посредством подаване на декларация/жалба за оборване на транзакция. Обичайна процедура е към жалбата да се изисква от потребителя да попълни въпросник, на който е нужно да се отговори детайлно за проблема и да се посочат транзакциите, които желаете да оспорите “, обявиха от „ Активни консуматори “.
създател: Кремена Кръстева
Още вести четете в: Крими & Темида За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News