Изложбата ще открие неговият син - проф. Златозар Боев, също

...
Изложбата ще открие неговият син - проф. Златозар Боев, също
Коментари Харесай

Изложбата „100 години Николай Боев“ гостува в Екомузея в Русе

Изложбата ще открие неговият наследник - проф. Златозар Боев, също прочут български зоолог и палеонтолог

В изложбата са показани определени истински илюстрации, карикатури, декоративни планове, рисунки, съхранени и предоставени от фамилията, съобщи.

Изложбата „ 100 години Николай Боев “ гостува в Регионален исторически музей - Русе. Експозицията ще бъде открита в Екомузея през днешния ден от 18:00 часа и ще остане до 31 март.

Николай Боев е прочут зоолог, орнитолог, академик от международно ниво, учредител на опазването на природата и околната среда в България. Освен това той е измежду първите илюстратори на научни издания у нас и създател на огромен брой карикатури на учени от целия свят.

Изложбата ще открие неговият наследник - проф. Златозар Боев, също прочут български зоолог и палеонтолог.
Източник: dunavmost.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР