Излезе от печат книгата Импортно заместване vs. глобализация“ на проф.

...
Излезе от печат книгата Импортно заместване vs. глобализация“ на проф.
Коментари Харесай

Излезе от печат книгата „Импортно заместване vs. глобализация“ на проф. Невяна Кръстева и ас. Алексей Потебня

Излезе от щемпел книгата „ Импортно заменяне vs. глобализация “ на проф. Невяна Кръстева и ас. Алексей Потебня.

В нея е оценен опитът на страните, които са употребявали разнообразни тактики за заменяне на вноса, разпознават се позитивните и негативни последствия. Особено внимание се отделя на проучването на теоретичните аспекти на казуса за заменяне на вноса при осъществяване на тактиката за икономическо развиване. На базата на извършените проучвания са обрисувани насоките за въвеждане на тактики за заменяне на импорта в актуалните условия.

Въз основа на изследването се разпознават следните предпоставки за сполучливото използване на политиката на заменяне на вноса: аргументация на набор от продуктови групи, чието импортозаместване е уместно и рентабилно за страната и обществото в дълготрайна перспектива; установяване на инструментите на политиката за заменяне на вноса, по-специално разпространяването на ограничаващи принадлежности (тарифи, квоти, данъчно облагане и др.) за отбрана на националния производител и стимулиране на капиталови ограничения за стимулиране новаторско икономическо развиване.

Анализиран е опитът на страните, които са употребявали разнообразни тактики за заменяне на вноса за реализиране на задачите си и стабилизиране на стопанската система, разпознати са позитивни и негативни последствия. Особено внимание се отделя на Руската федерация, като значима част от световната стопанска система, която понастоящем е изправена пред предизвикването на глобите на интернационалната политическа и делова общественост.
Източник: novinata.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР