Изключително успешен за България бе съботния предпоследен ден от провеждащото

...
Изключително успешен за България бе съботния предпоследен ден от провеждащото
Коментари Харесай

България с 22 отличия в четвъртия ден на Европейско първенство по Таекуон-До ITF

Изключително сполучлив за България бе съботния предпоследен ден от провеждащото се в Талин, Естония Европейско състезание по Таекуон-До ITF. Родните състезатели завоюваха фамозните 22 оценки (8 златни, 4 сребърни и 10 бронзови) и за следващ път потвърдиха, че са мощ, с която всеки би трябвало да се преценява. Континентални първенци в спаринга при мъжете станаха Кирил Илиев (58 кг), Любомир Бакалски (71 кг), Рами Шау (78 кг), Дени Велев (92 кг) и Николай Петков (+92 кг), до момента в който Димитър Величков победи при юношите младша възраст (70 кг). Своята осма европейска купа в самостоятелната конкуренция при мъжете в силовия тест завоюва Йордан Стаев, а за край на деня мъжете ни в състав Йордан Стаев, Никола Николов, Николай Петков, Любомир Бакалски, Дени Велев и Олег Василев не оставиха късмет на конкуренцията в отборното съревнование в силовия тест.

Ето и останалите ни медалисти от този ден:

СРЕБРО

Арон Лачовски, спаринг, юноши младша възраст (55 кг)

Димитър Величков, специфична техника, юноши младша възраст

Лилия Митрева, спаринг, дами (62 кг)

Отборно специфична техника, юноши младша възраст (Димитър Величков, Калоян Величков, Иван Велев, Арон Лачовски, Ивайло Стефанов и Давид Златанов)

БРОНЗ

Димана Маркова, спаринг, дами (77 кг)

Ивайло Стефанов, спаринг, юноши младша възраст (60 кг)

Иван Велев, спаринг, юноши младша възраст (60 кг)

Любка Петрова, спаринг, дами (67 кг)

Вяра Станкова, спаринг, юноши младша възраст (45 кг)

Катерина Бейчева, спаринг, дами (77 кг)

Кристиян Ранчов, спаринг, мъже (58 кг)

Божидар Михайлович, спаринг, мъже (92+ кг)

Николай Гелински, спаринг, мъже (85 кг)

Цветелина Георгиева, спаринг, дами (62 кг)

В неделя е и последният ден на шампионата в Талин, в който ще се проведат дисциплините спаринг и самоотбрана, като ще имаме представители както в самостоятелните съревнования, по този начин и в отборните.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР