Изключително резултатни продължават да са срещите от първия кръг в

...

Над 40 гола в 9 мача за Купата на Германия, Кьолн вкара 9

Изключително резултатни не престават да са срещите от първия кръг в шампионата за Купата на Германия.

След като през вчерашния ден част от водещите тимове опазиха достойнството си и не разрешиха изненада против нискоразредни съперници, през днешния ден обстановката бе сходна с втората " порция " срещи за деня. Тази вечер са и останалите конфликти.

До момента в последния ден от седмицата бяха осъществени над 40 попадения в 9 мача, като съществена роля изигра съставът на Кьолн. " Козлите " завоюваха визитата си на Берлинер Динамо с 9:1, като даже можеха да доближат двуцифрена стойност на осъществените си попадения, в случай че мерникът на някои от аварийните футболисти в състава бе по-точен. С цели 4 гола за спечелилите се отличи Симон Терод. Той вкара три от попаденията си единствено в границите на минутите сред 21-ата и 41-ата.

Хановер разгроми Карлсруе с 6:0, а победа с гол по-малко реализира и Арминия Билефелд. Фортуна (Дюселдорф) също разгроми Туш Кобленц с 5:0.

Довечера и съставът на Борусия (Мьонхенгладбах) се включва в конкуренцията.