Изключително резултатен бе вторият етап от държавното първенство по плажен

...

68 гола паднаха във II етап на държавното по плажен футбол, СА-МВР се класира за суперфиналите

Изключително ефективен бе вторият стадий от държавното състезание по плажен футбол, който се организира в София. В шестте срещи паднаха общо 68 попадения, което е по повече от 10 приблизително на мач. Три тима реализираха по две победи като за Спортната асоциация на Министерство на вътрешните работи те бяха равнозначни на класиране за Суперфиналите, които са във Варна през септември.

``
Възпитаниците на Георги Савов надиграха в първия дуел другия столичен отбор Екомет Вила марк с 5:0. Резултатът може би леко подвежда, защото в огромна част от срещата двата отбора бяха равностойни. " Полицаите " поведоха в 9-ата минута, когато прецизен бе капитанът на тима Цветелин Недев. Във втората третина и двата отбора сътвориха много положения, само че направиха пропуски. В третата част СА-МВР съумя да реши срещата в границите на по-малко от минута. Два гола осъществя Костадин Меразчиев, а Евгени Михов си означи автогол. В 30-ата минута Господин Чанев оформи крайното 5:0. Във втория си дуел " служителите на реда " се изправиха против ФК Русе и го надиграха с 5:3. Сред нулева първа третина столичният отбор съумя да поведе с гол на Костадин Меразчиев в 13-ата минута, а малко по-късно още веднъж той удвои. В края на частта русенци изравниха след попадения на Валентин Петров и Валентин Валентинов. Веднага по-късно обаче СА-МВР още веднъж поведе с трети гол на Меразчиев. Нападателят осъществя четвъртото си попадение при започване на заключителната част, а Никола Дончев повиши на 5:2. Силите на ФК Русе стигнаха единствено за още едно попадение, дело на капитана на тима Живко Парашкевов.
Русе загуби още един собствен дуел - от столичния Екомет Вила марк, в извънредно здрава борба, която приключи с продължение и дузпи. Победителите изпуснаха да вземат мача още в постоянното време, откакто поведоха с 4:0 (2 гола на Евгени Михов и по един на Цено Лозанов и Алексей Степанов). Само за три минути в самия завършек на дуела Русе порази цели четири пъти противниковата мрежа и направи 4:4. Два пъти прецизен бе Мартин Недков, един път се разписа Валентин Петров, а Валентин Валентинов изравни. В триминутното продължение още веднъж Степанов даде задатък на домакините, само че Живко Парашкевов изравни. Така се стигна до осъществяване на дузпи, в които тимът на Екомет Вила марк сподели по-здрави нерви и стигна до триумфа. Според правилника обаче при победа с дузпи се взима единствено една точка.
Варненските МФК Спартак и ВВМУ " Н.Й. Вапцаров " реализираха по два триумфа в София - над бургаските отбори. Шампионите надиграха безапелационно с 12:4 Локомотив. Тимът на Костадин Джамбазов бе в много сакат състав, само че все пак опита да бъде равносилен на варненския си противник. Още във втората секунда Филип Филипов откри резултата за спартаклии, откакто бе прецизен от началния удар на срещата. Това бе първият от общо седемте гола на нападателя в срещата. С хеттрик се отличи бранителят Мартин Великов, а по един път точни бяха Станислав Николов и Павел Адамов. За бургазлии неповторим гол със задна ножица вкара игралият стотици мачове в родната " А " група Костадин Джамбазов. Той се разписа още един път в срещата, а два гола за " железничарите " вкара и Иванов. Филип Филипов вкара нови шест гола при триумфа с 10:4 над Свети Никола, който бе трети от четирите мача на МФК Спартак от началото на шампионата. Тук два пъти прецизен бе Станислав Николов, а по един път вкараха играещият ментор Симеон Христов и Павел Адамов. За бургазлии с две попадения се регистрира Александър Жеков, а с по едно - капитанът Стоян Ненов и Владимир Маринов.
Морското учебно заведение от Варна надви с 5:2 над Свети Никола. Това бе първи триумф за дебютанта в конкуренцията. Варненци поведоха с 2:0 през първата третина след попадения на Николай Стойчев и Никола Николов. Николай Добрев направи 3:0, а Николай Витков понижи за бургазлии. До края на вторите 12 минути " моряците " стигнаха до още два гола посредством Кристиян Душков и Вилиян Николов. Игралият в " А " група на България Стоян Ненов оформи крайното 5:2 в последната третина. Възпитаниците на Николай Хаджиев бяха още по-убедителни против Локомотив, надигравайки го с 9:1.  Варненският отбор вкара цели шест попадения в първата третина. По две осъществиха Николай Стойчев и Кристиян Душков, един път прецизен бе опитният Никола Николов, а най-голямо усещане направи гола на вратаря Иван Иванов, който се разписа с топовен шут от своето поле. Вилиан Вичев понижи за бургазлии при започване на вторите 12 минути, а Николов повиши на 7:1. В третата част капитанът Юлиан Димитров вкара още един гол за отбора си, а Никола Николов оформи своя хеттрик за крайното 9:1. Играчите на " Н.Й. Вапцаров " посветиха триумфа на съотборника си Кристиян Тодоров, който претърпя интервенция неотдавна.
Така след изиграването на пет кръга сигурен за финалната четворка е тимът на СА на Министерство на вътрешните работи, а в 6-ия и 7-ия кръг в Русе още четири отбора ще се борят за останалите три места - МФК Спартак, Екомет Вила марк, ФК Русе и ВВМУ " Н.Й. Вапцаров ".