Издирвателен екип е локализирал мястото на катастрофата на бомбардировач ДБ-3

...
Издирвателен екип е локализирал мястото на катастрофата на бомбардировач ДБ-3
Коментари Харесай

Откриха останките на руски бомбардировач, разбил се в Далечния изток през септември 1941 г.

Издирвателен екип е локализирал мястото на злополуката на бомбардировач ДБ-3 в Приморски завършек на Русия, дружно с екипажа му, умрял по време на Великата отечествена война в Анучински регион.

Това беше обявено в Telegram канала на екипа.

„ По време на полева задача беше локализирано и открито точното място на злополуката на бомбардировача ДБ-3, който търсехме в продължение на две години “, се споделя в изказването.

При следствията е открит кратер от злополуката на самолета. На мястото са открити фрагменти от обшивката, от мотора и други елементи на самолета. Останките на екипажа се намират в дълбоки води.

„ Изваждането на разрушения аероплан е планувано за неделя, 23 ноември. На мястото ще бъде подложен незабравим знак с осведомителна плоча в същия ден “, означи екипът.

През август 2024 година екипът заяви, че е разкрил мястото на злополуката на бомбардировача ДБ-3, който се разрушава през септември 1941 година в блатиста зона.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР