Избраният под номер 1 в драфта през миналата година Паоло

...

ОБЗОР: Орландо спря победната серия на Бостън

Избраният под номер 1 в драфта през предходната година Паоло Банкеро вкара 23 точки за успеха на Орландо Меджик със 113:98 над водача в Източната конференция на Националната баскетболна асоциация Бостън Селтикс.

За " магьосниците " това бе едвам 18-а победа в 47 мача през сезона, само че с нея те попречиха на " келтите " реализиран десетия си следващ триумф. Въпреки провалянето Бостън остава отпред в класирането в цялата лига с индикатори от 35 победи и 13 провали. Притеснителен за почитателите им обаче може да бъде фактът, че Орландо има три триумфа в четири мача против обичания им отбор този сезон.

Бостън водеше с пет точки при започване на второто полувреме, което бе и най-големият задатък на " зелените " в хода на целия мач. Орландо обаче отговори със серия от 31:13, с която поведе с 86:73 и домакините повече не погледнаха обратно.

Центърът Вендел Картър-младши вкара 21 точки за спечелилите, с 18 приключи Коул Антъни, а Джонатан Айзък, който изигра първия си дуел след повече от две години лекуване на травма в коляното, завърши с 10 точки за 9 минути на терена.

За Бостън по 26 точки вкараха Джейлън Браун и Джейсън Тейтъм, само че само Сам Хаузер с 13 и Дерик Уайт с 11 точки от съотборниците им доближиха двуцифрен актив.

Милуоки Бъкс победи със 150:130 домакина Детройт Пистънс при завръщането в игра след лекуване на травми на Янис Адетокунбо и Крис Мидълтън.

Адетокунбо, който пропусна пет следващи мача на " елените ", осъществя общо 29 точки в мача, като 20 от тях пристигнаха още в първата четвърт, която Милуоки завоюва с 49:24.

Брук Лопес добави още 21 точки за спечелилите, а с по 18 се отличиха Боби Портис и Джевон Картър. Мидълтън пък приключи с 8 точки за 15 минути игра в първия си мач през сезона.

За Детройт хърватският деец Боян Богданович вкара 33 точки, а новобранецът Джейлън Дърън приключи с рекордните в кариерата си 23 точки.

Страхотна работа в нахлуване сподели и тимът на Сакраменто Кингс, който надви над Мемфис Гризлис със 133:100.

Литовският център на " кралете " Домантас Сабонис записа шести " трипъл-дабъл " през сезона с 14 точки, 10 битки и 11 асистенции, а Сакраменто завоюва последната четвърт на мача с 33:10.

Трей Лайлс бе най-резултатен за спечелилите с 24 точки от пейката, а Харисън Барнс и Кийгън Мъри прибавиха по 20.

За гостите от Мемфис, които бяха без звездата си Джа Морант, Дезмънд Бейн вкара 21 точки, а Джарън Джаксън-младши се регистрира с 19.

В класирането в Западната конференция Мемфис остава на второ място с 31 победи и 16 загуби, до момента в който Сакраменто е на трета позиция с 26 триумфа и 19 провали.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 35 победи/13 загуби, Филаделфия 30/16, Бруклин 29/17
Централна дивизия: Милуоки 30/17, Кливланд 29/19, Индиана 23/25
Югоизточна дивизия: Маями 26/22, Атланта 24/24, Вашингтон 20/26