Изабелла Шиникова триумфира с титлата на турнира по тенисна твърда

...

Изабелла Шиникова победи бивша №10 в света и триумфира с титлата на турнир в Португалия

Изабелла Шиникова победи с купата на шампионата по тенисна твърда настилка в Порто (Португалия) с награден фонд 40 хиляди $.

Във финалната среща Шиникова победи с 6:4, 7:5 някогашната №10 в международната класация Кристина Младенович от Франция. Срещата продължи 1 час и 49 минути.

Националката на България за " Били Джийн Къп " проби за 2:1 и резервира преднината си до края на първия сет. Изабелла съумя да пробие за 6:5 във втората част и сервира за продобиване на мача. При този резултат Шиникова съумя да отрази пет точки за пробив и от четвъртия си мачбол победи с купата.

Българката реализира шест победи на шампионата при единствено два изгубени сета. За триумфа си българката проработи 70 точки за международната класация.

Това е купа №24 за Шиникова от шампионати за дами на ITF.