Иван Димов спечели три медала за България от Европейското първенство

...
Иван Димов спечели три медала за България от Европейското първенство
Коментари Харесай

Иван Димов спечели три медала за България от Европейското първенство по вдигане на тежести

Иван Димов завоюва три медала за България от Европейското състезание по повдигане на тежести в Батуми.

В категория до 65 кг, Димов взе злато в изхвърлянето, сребро в изтласкването и приключи със сребро в дуела.

Българинът бе решителен в първото придвижване, където осъществя и трите си опита – 137, 141 и 145 кг. С последния си сполучлив опит той изравни европейския връх и справедливо бе първи.

В изтласкването Димов стартира устойчиво с 166 и 172 кг, само че при третия си опит на 177 кг, с който нападна купата в дуела, получи контузия в задната част на бедрото. Така той остана със сребро в придвижването и събра дуел от 317 кг.

Европейски първенец стана турчинът Мухамед Озбек с 323 кг, откакто записа 180 кг в изтласкването. Третото място зае сънародникът му Ферди Хардал с 293 кг.
Източник: boulevardbulgaria.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР