Иван Димов спечели три медала за България от Европейското първенство по вдигане на тежести
Иван Димов завоюва три медала за България от Европейското състезание по повдигане на тежести в Батуми.
В категория до 65 кг, Димов взе злато в изхвърлянето, сребро в изтласкването и приключи със сребро в дуела.
Българинът бе решителен в първото придвижване, където осъществя и трите си опита – 137, 141 и 145 кг. С последния си сполучлив опит той изравни европейския връх и справедливо бе първи.
В изтласкването Димов стартира устойчиво с 166 и 172 кг, само че при третия си опит на 177 кг, с който нападна купата в дуела, получи контузия в задната част на бедрото. Така той остана със сребро в придвижването и събра дуел от 317 кг.
Европейски първенец стана турчинът Мухамед Озбек с 323 кг, откакто записа 180 кг в изтласкването. Третото място зае сънародникът му Ферди Хардал с 293 кг.
В категория до 65 кг, Димов взе злато в изхвърлянето, сребро в изтласкването и приключи със сребро в дуела.
Българинът бе решителен в първото придвижване, където осъществя и трите си опита – 137, 141 и 145 кг. С последния си сполучлив опит той изравни европейския връх и справедливо бе първи.
В изтласкването Димов стартира устойчиво с 166 и 172 кг, само че при третия си опит на 177 кг, с който нападна купата в дуела, получи контузия в задната част на бедрото. Така той остана със сребро в придвижването и събра дуел от 317 кг.
Европейски първенец стана турчинът Мухамед Озбек с 323 кг, откакто записа 180 кг в изтласкването. Третото място зае сънародникът му Ферди Хардал с 293 кг.
Източник: boulevardbulgaria.bg
КОМЕНТАРИ




