Иван Чепаринов и Момчил Петков имат по 5,5 точки и

...
Иван Чепаринов и Момчил Петков имат по 5,5 точки и
Коментари Харесай

Иван Чепаринов и Момчил Петков на точка от върха на европейското по шахмат

Иван Чепаринов и Момчил Петков имат по 5,5 точки и са на една точка от върха в класирането след осмия кръг на европейското самостоятелно състезание по шахмат в Ефорие Норд, Румъния, осведоми БНР.

Гросмайстор Чепаринов, който досега бе едноличен водач измежду българските представители, направи реми с белите фигури с италианеца Франческо Сонис. В същото време Петков победи с черните фигури Тимоте Разафиндратсима от Франция. С този си актив двамата разделят местата от 24-то до 49-о.

С по 4,5 точки са Нургюл Салимова, Цветан Стоянов и Лъчезар Йорданов.

В осмия кръг Салимова завоюва с белите фигури против турчина Алпер Демирташ, до момента в който Йорданов направи реми също с белите със словенеца Матей Шебеник. Стоянов претърпя проваляне, като отстъпи на азера Махамад Мурадлъ.

Другите двама български шахматисти в Ефорие Норд също позволиха провали. Огнян Стойчев падна от швейцарката София Хризлова, до момента в който Александър Атанасов отстъпи пред Дмитри Койочари от Молдова.

В класирането водят петима шахматисти с по 6,5 точки, като по спомагателни индикатори към този момент на първо време е Баадур Джобава от Грузия.

До края на европейското състезание остават три кръга, като в понеделник е деветият от общо 11.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР