ITF W15 Варна, четвъртфиналДаря Шаламанова – Лиа Каратанчева 6-4, 2-6,

...

Даря Шаламанова стигна до полуфинал във Варна

ITF W15 Варна, четвъртфинал

Даря Шаламанова – Лиа Каратанчева 6-4, 2-6, 6-4

Даря Шаламанова ще бъде единствената българска полуфиналистка на ITF W15 шампионата във Варна. Световната №1037 се подреди измежду най-хубавите четири в морската столица след трисетов триумф над своята сънародничка Лиа Каратанчева.

Шаламанова записа повече асове (4-2) и завоюва 51% от точките си на първи сервис (29/57). И двете съпернички осъществиха по седем пробива, като Шаламанова го направи от 14 опита (50%), до момента в който Каратанчева имаше 10 благоприятни условия (70%).

Мачът стартира доста по-добре за Каратанчева, която осъществя ранен пробив и поведе с 3-0. Впоследствие обаче Шаламанова усъвършенства доста представянето си и изравни резултата. Каратанчева проби за 4-3, само че нейната съперничка още веднъж записа серия от три следващи извоювани гейма, вземайки преднина в мача след 6-4.

Шаламанова проби в самото начало на втория сет, само че Каратанчева отговори с два проедни брейка за 4-1. Резултатът бе понижен, само че не за дълго, защото Каратанчева бързо си върна самодейността и завоюва сета с 6-2.

След равностойното начало на заключителната част Шаламанова съумя да реализира пробив, след който натрупа задатък от 5-2. Каратанчева върна брейка и имаше късмет за изравни резултата, само че международната №1037 приключи сета като още веднъж проби сервиса на съперничката си и по този метод завоюва конфликта с 6-4, 2-6, 6-4 по-късно под два часа и половина игра.

В другите четвъртфинали с българско присъединяване квалификантката Йоана Радулова загуби от Патриция Тиг (№861) с 0-6, 0-6, а Денислава Глушкова отстъпи пред Лучия Багарич (№853) след 6-7(2), 4-6.
Източник: tenniskafe.com