ITF M15 Монастир, първи кръгАлександър Донски – Олаф Пичковски 5-7,

...

Александър Донски стартира с обрат в Монастир

ITF M15 Монастир, първи кръг

Александър Донски – Олаф Пичковски 5-7, 6-2, 6-3

Александър Донски стартира присъединяване си на тазседмичния шампионат на ITF в Монастир с триестов триумф над намиращия се на 1688-мо място в ранглистата Олаф Пичковски. Българинът загуби първия сет откакто изпусна преднина от 3-0, само че в останалата част от мача надигра изрично съперника си и доближи до идната фаза.

Там негов конкурент ще бъде квалификант в лицето на Фаусто Табако (№1204) или Такуя Кумасака (№1322).

Донски направи единствено една двойна неточност в целия мач, като в това време завоюва 72% от точките си на първи сервис (38/53). Българският тенисист бе съвсем безукорен при точките си за пробив, реализирайки пет от шест (83%), до момента в който Пичковски оползотвори три от своите пет брейкпойнта (60%).

Двубоят стартира чудесно за Донски, който осъществя ранен пробив и поведе с 3-0. Изглеждаше, че спечелването на сета е единствено въпрос на време, ни Пичковски възвърне равенството, след което съперниците си размениха по два сервис гейма за 5-5. Полякът обаче проби още веднъж и реализира цялостен поврат, след което затвърди брейка с гейм на нула и надви със 7-5 в откриващия сет.

Началото на втория сет бе аналогично, като Донски още веднъж проби пръв и натрупа задатък от три гейма при 4-1. Пичковси редуцира пасива си, а след което стигна до брейкпойнт. Този път обаче Донски не му разреши да му отнеме контрола върху сета и завоюва подаването си, след което записа решителен пробив и изравни резултата в мача след 6-2.

В заключителния сет Донски позволи равнене от 2-0, само че това се оакза единствено краткотрайно съмнение за българският тенисист. Шестият в схемата бързо си върна самодейността и на процедура реши мача, правейки резултата 5-2 в своя изгода. Пичковски опита да обърне развоя на мача, само че преднината на Донски към този момент бе прекомерно сериозна и той завърши дуела без напрежение, оформяйки крайното 5-7, 6-2, 6-3 след тъкмо два часа игра.
Източник: tenniskafe.com