Италия записа пета победа във Волейболната лига на нациите, след

...

Италия записа пета победа в Лигата на нациите, би Япония във Варна

Италия записа пета победа във Волейболната лига на нациите, откакто в първа среща от шампионата във Варна наддедля над Япония с 3:1 гейма. С триумфа си италианците имат 15 точки в актива си след пет триумфа и две загуби в шампионата. За Япония пък загубата е пета, а отборът е със две победи и 6 точки в актива.

Първата част стартира доста оспорвано, като след 2:0 за Япония италианците осъществиха три следващи точки и поведоха с 3:2. Последваха три поредни точки за азиатците, които съумяха да поведат с 2 точки при 5:3, само че при първото техническо спиране изоставаха с точка - 7:8 за Италия. След спирането символичните домакини съумяха да осъществят три следващи точки и дръпнаха още веднъж с 2 точки при 11:9. Япония сподели добра игра и поведе с 15:12, само че с отлична игра в офанзива и отбрана Италия успяда да означи четири следващи точки и поведе с 16:15 при второто техническо спиране. Последваха две изравнявания на резултата, последното при 19:19, след което Япония още веднъж поведе с 2 точки. Последва мощна серия от четири точки на италианците и те дръпнаха с 23:21. В края на гейма обаче японците демонстрираха страховит темперамент, означиха четири следващи точки и взеха мъчно, само че справедливо първата част с 25:23.

В началото на втората част играта бе извънредно равностойна и оспорвана. До второто техническо спиране, което бе при резултат 8:6 за Италия, резултатът бе изравняван 6 пъти. След спирането италианците означиха 4 против 1 точка за японците и поведоха с 12:7, което принуди треньор на азиатците Юичи Накагаичи да изиска спиране. При второто техническо спиране резултатът бе 16:10 за Италия. До края на гейма италианският отбор сподели отлична обсада и офанзива и безпроблеми взе втората част с 25:15 и изравни резултата в геймовете - 1:1.

Италия сподели доста мощна игра при започване на третата част и небрежно поведе с 5:1, а при първото техническо спиране резултатът бе 8:4 за символичните посетители в мача. Италия съумя да поведе с 11:6, след което обаче пристигнаха мощните минути за японците. Те съумяха да осъществят 8 следващи точки, като изравняването на резултата при 11:11 пристигна след първата сполучлива обсада за Япония в мача, и поведоха с 14:11. Италия изравни при 14:14, последва още едно тъждество, а при първото техническо спиране символичните посетители водеха с 16:15. След спиране последваха две равенства в резултата, след които Италия поведе с 3 точки при 21:18. Япония сподели добра игра и изравни при 22:22, последваха още пет равенства, след които със страхотна офанзива на Габриеле Нели Италия затвори гейма с 29:27.

В началото на четвъртата част играта бе равностойна, а резултата се движеше точка за точка до 4:4, след което Италия осъществя три следващи точки и поведе със 7:4. При първото техническо спиране резултатът бе 8:6 за италианците. Символичните посетители поведоха с 3 точки при 11:8, само че позволиха японците да изравнят при 12:12. Последваха още две изравнявания, а при второто техническо спиране резултатът бе 16:14 за италианците. Япония изравни незабавно след спиране при 16:16. След още едно равнене Италия поведе с 4 точки при 21:17 и треньорът на символичните домакини Юичи Накагаичи взе спиране. Силите на японците не стигнаха за поврат и Италия завоюва третата част с 25:21 и надлежно мача с 3:1.

По-късно през днешния ден е втората среща от програмата за деня сред тимовете на България и Австралия.

Турнирът продължава на следващия ден с нови два дуела. От 17.00 часа играят Италия и Австралия, а от 20.40 часа е мачът сред България и Япония.