Италия и Холандия завършиха 1:1 в контролна футболна среща в

...

Без победител в битката на некласиралите се гиганти

Италия и Холандия приключиха 1:1 в контролна футболна среща в Торино при дебюта на новите си селекционери Роберто Манчини и Роналд Куман.

Домакините имаха предимство, изключително през първото полувреме, в които пропиляха редица положения. Вратарят Йеспер Силесен отрази удар от близко на Андреа Белоти, а след това Симоне Верди направи очевиден пропуск. Малко преди почивката бранителят на гостите Руди Вормер мазета от голлинията изстрел на Брайън Кристанте.

Италия справедливо поведе в 67-ата минута, когато Симоне Дзадза изпревари Върджил Ван Дайк в наказателното поле и засече в мрежата подаване на Федерико Киеза.

Две минути по-късно обаче домакините останаха с човек по-малко, откакто Доменико Кришито получи втори жълт и червен картон след нарушаване в тил против откъсващия се Райън Бабел.

В човек повече Холандия стигна до изравняването две минути преди края, когато резервата Нейтън Аке осъществя с глава след центриране на Стивън Бергхайс.

Двата тима не съумяха да се класират за международното състезание в Русия и започват подготовката си за Евро 2020 с нови наставници.

Източник: btvnovinite.bg